fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

En Ucuz Dil Okulu Hangi Ülkede ?


Yurtdışında dil okuluna gitmeyi planlayan herkes elbette önce maliyetini merak eder 😊 Eğer dil okulu için çok büyük paralar ayırmadıysanız en ucuz dil okulu hangi ülkede bunu merak edersiniz. Biz yurtdışı eğitim danışmanları da size bu konuda hizmet veririz.

Yurtdışı dil okulları İngilizce konuşulan hemen her ülkede olsa da en popüler olanları;

Valetta Malta

Amerika'da Eğitim

Ucuz Dil Okulu Ülkeleri

Malta   İrlanda   İngiltere   Amerika   Kanada   Avustralya

Bu ülkelerin hemen hepsinde hem pahalı hem de ucuz dil okulları mevcuttur.

Unutmamak gerekir ki okulların ücretleri fiziki şartlarına, tecrübesine ve bilinirliğine göre değişmektedir.

Genel de uygun ücretli olan okullar butik olan okullardır.

Ücretlerin düşük olması kalitesiz okul anlamına gelmez.

Giderleri daha azdır; daha az kira ödüyorlardır ya da bina kendilerinindir, daha az çalışanı ve öğrenci sayısı vardır vs. mutlaka maliyetlerini düşürdükleri ve dolayısıyla eğitim ücretlerinin düşük olmasını sağlayan faktörler vardır.

En ucuz dil okulları hangi ülkede sorusunun yanıtı pek çok yerde de karşılaşacağınız gibi ‘Malta’dır. Malta’daki okullar genelde öğrencilere paket program sunarlar. Paket programdan kastım eğitim, konaklama, kitaplar, hava alanı karşılama ve uğurlama hizmetleri gibi bütün programı içeren bir fiyatlandırmadır.

Malta’daki okulların genelde kendilerine ait ya da kiraladıkları yurtlar vardır. Bu paket programları da yurt konaklamalı olacak şekilde ayarlarlar. Kış aylarında turistik ziyaretçi sayısı düştüğünden, tıpkı otellerde olduğu gibi dil okullarında da fiyatlar düşer.

Bu sebeple en ucuz şekilde eğitim almak isteyenlere tavsiyemiz Malta’ya Eylül-Haziran ayları arasında gitmeleridir.

yurtdisi-dil-egitiminin-favori-ulkesi-ingiltere

Kanada Co Op Programları

Malta’da tıpkı okul maliyetlerinin düşük olması gibi yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Diğer ülkelerle kıyaslandığında en uygun maliyetli dil eğitimini Malta’da alırsınız. Ancak yaz aylarında konaklama maliyetleri bir miktar artar.

En ucuz okulların olduğu ikinci ülke ise İrlanda’dır. Hatta 25 hafta ve üzeri gidecek öğrencilere çalışma izni veriyor olması son zamanlarda İrlanda’nın popülaritesini artırdı.

Hem Malta hem de İrlanda para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Ancak toplam maliyetler kıyaslandığında Malta en ucuz olanıdır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.