fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Eğlence Parklarında Çalışmanın Dezavantajları

Work and Travel programı kapsamında en popüler işlerden biri de Eğlence, Tema ve Su Parkı işleridir. Öğrenciler bazen daha aktif bir ortam olacağını düşünerek bazen de eğlenceli olduğu kanısına vararak Eğlence, Tema ya da Su Parklarında çalışmak isterler. Eğlence parklarında çalışmak öğrenciye daha aktif bir çalışma ortamı sunacağı gibi dezavantajları da beraberinde getirecektir. Bu yazıda Eğlence Parklarında Çalışmanın Dezavantajları nelerdir sorusunun cevabını arayacağız. Eğer work and travel programına nasıl kayıt yapıalcağını bilmiyorsanız, “Work and travel nasıl yapılır?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Eğlence Parklarında Çalışmanın Dezavantajları

Uzun süre ayakta çalışma

Hemen hemen her işte olduğu gibi eğlence parklarında da uzun süre ayakta çalışma gerektirebilir. Bu yüzden pozisyon seçerken bu faktörleri göz önünde bulundurmanızda. fayda var.

Giyim kuralları ve kişisel bakım

Eğlence parklarında çok fazla müşteri ile karşılaşacağınız için kişisel bakımınız son derece önemlidir. Saç ve sakal kuralları çok fazla denetlenir. Ayrıca dövmeniz var ise bunları bandaj ile kapatmanızı, piercing kullanıyorsanız çıkarmanızı isteyebilirler.

Haftalık çalışma saatleri

Eğlence parklarında olan diğer bir sorun da çalışma saatleriniz olacaktır. Çok fazla çalışan olduğu için ve parklar geç saatlere kadar açık olduğu için, saatleriniz değişken olabilir. Bazen gündüz, bazen akşam shiftinde yer alabilirsiniz. Bazen de bütün gün veya split denilen uzun öğle aralarınız olabilir. Bu düzensiz çalışma saatleri size 2. iş bulmada dezavantaja dönüşebilir.

eğlence parkında çalışmanın dezavantajları olabilir
Eğlence parkında çalışmanın dezavantajları dikkate alınması gereken bir husustur.

 

Temizlik

Eğer çılgın ve adrenalini yüksek bir oyuncakta çalışıyorsanız, müşterilerin kötü deneyimleriyle karşılaşabilirsiniz. Mide bulantısı en çok karşılaşılan durumdur. Bunun temizliği o oyuncakta olan kişilere ait olacaktır.

Yağmurlu günlerde çalışma koşulları

Eğlence parklarında bazı oyuncaklar yağmurda çalışmaya devam ederken, bazıları durdurulabiliyor. Uzun süren yağmurlarda evinize gönderilme durumunuz olabilir. O gün ne kadar çalıştıysanız o kadar ödeme yapılacaktır. Yağmurda devam eden oyuncaklarda ise yağmurluk dağıtılıp çalışmaya devam etmeniz istenebilir. Bunlara da şimdiden hazırlıklı olmanız gerekir.

Kalıplaşmış cümleler

Her gün binlerce insan görmenize rağmen, çalışmaya başladıktan 15 gün sonra sorulan sorular aynı olmaya başlayacaktır. Farklı sorunlar veya sorular ile çok nadir karşılaşırsınız. Bu da sıkıcı diyaloglara sebep olabilir. Öyle ki size yapılacak şakalar bile aynı olmaya başlıyor.

 

 

 

Armada Grandee ve CIEE ayrıcalığıyla Work and Travel programına katılmak için bize hemen ulaşın! Bilgi istek formu doldurmak için tıklayın!

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.