fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

ABD İstanbul Başkonsolosluğu SWT Şirketleri ile buluştu

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, her sene gerçekleştirilen SWT toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirdi. Sektörün önde gelen şirketleriyle, sezon değerlendirmesi, sürdürülebilir work and travel, kayıt standartları, vize işlemleri konularında detaylı görüşmeler yapıldı. Konsolosluk davetlisi olarak, Armada Grandee’den değişim programları koordinatörümüz Metin Arslan toplantıya katılarak yeni sezon trendlerini, work and travel güncellemelerini, vize sorunlarını sizler için yakından takip etti.

Konsolosluk toplantısı sonrası, yetkili şirket temsilcileri ile sektörel sorunlar konuşulmuş ve sohbet edilmiştir. Work and travel Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde ofisleri buluanan sektör temsilcileri toplantıya katılmışlardır.

Work and Travel programı, üniversite öğrencilerinin yaz aylarında Amerika’da bulunurak, Amerikan kültürünü yakından tanıma olanağı sağlarken, İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri bir program. Türkiye’den her sene 5.500 öğrenci bu programa katılıyor ve Amerika’da bir işte çalışarak, yaşam giderlerini karşılıyor; yeni bir çevre ediniyor, kültürler arası diyalog geliştiriyor, geziyor, eğleniyor.

Work and Travel katılımını etkileyebilecek bazı hususlar

ABD İstanbul Başkonsolosluğu toplantısı Son sınıfların Work and Travel’a katılması hususu

  1. Programa katılacak olan son sınıf okuyan, bahar döneminde mezun olacak öğrencilerin başvurdukları dönemde, sınıfta eğitim almaları gerekmektedir. Yani mezuniyet için alacağı ders kalmayan, mezuniyet için sadece stajı bulunan, mezuniyet için son ders sınav(ları) kalan, mezuniyet için alacak dersi kalmayıp yalnızca tezi olan öğrenciler programa katılamazlar.
  2. Son sınıf öğrencilerinin vize alabilme şansını yükseltmeleri için, program sonunda Türkiye’de yapacakları faaliyetler hakkında çok daha kesin ve net bilgiyi konsolosluğa sunabilmesi gereklidir.
  3. Türkiye’de okuyan yabancı uyruluklu öğrencilerin Programa kendi ülkelerinde başvurarak, kendi ülkelerinde vizeye girmeye teşvik edilmesi.

2018 Katılımcı sayısı

Work and travel 2018 programına katılımcı öğrenciler henüz tam olarak programlarını tamamlamayanlar olduğu için net bir rakam vermek mümkün değildir. Şirketlerin ortak düşüncesi 2018 yılında work and travel programına 5400 civarında öğrencinin katıldığıdır.

Elçilik ve başkonsolluğun, SWT program ile ilgili paylaşımlarına sosyal medya hesaplarından erişebilirsiniz.

Facebook
Instagram

 

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.