fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Gidebilir ?


Küreselleşen dünyada ve ülkemizde artık İngilizce evrensel bir dil haline gelmiştir.

Artık birçok mesleğin ve işe kabulün en önemli şartı İngilizcedir. Mesleklerin yanı sıra dil öğrenmek, kişinin donanımı ve kişisel gelişimi açısından da önemlidir.

Peki Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Gidebilir ?

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Kişi profesyonel bir dil eğitimi almadan kendi çabaları ile belli bir noktaya kadar öğrenebilir. Ancak her dilin kendine ait öğrenme şekilleri, farklı kuralları ve püf noktaları vardır. Yurtdışı dil okulları ve yaz okullarının amacı ise öğrenilen bilgiyi daha çabuk ve kolay bir şekilde pratiğe dökebilmektir. Bir dile duyarak ve konuşarak hakim olabiliriz. Bu sebeple o dilin konuşulduğu ülke de eğitim görmek o dili kavrayabilmemizi sağlamaktadır.

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi Almalıyız ?

Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Katılabilir

Günümüzde eğitim hayatına adımımızı attığımız ilk andan itibaren İngilizce eğitim ile karşılaşıyoruz.

Evet kabul etmek gerekir ki günümüz şartlarında eğitim kurumlarında İngilizce eğitim geçmişe kıyasla çok daha iyi verilmektedir ancak yine de bir dili geliştirmenin en iyi yolu muhakkak o dilin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede eğitim almaktır.

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Öğrenciler farklı sebeplerden dolayı yurt dışında dil eğitimi almak istemektedirler.

Bunların en başında ise bugüne dek alınan İngilizce eğitimin yetersiz görülmesi, gramer veya yazmanın yeterli olmasına rağmen pratik yapma imkanının olmaması, iş ve kariyer hedeflerinde yabancı dil önemi ve yurtdışı tecrübesinin bireye hem sosyal hem iş hayatında katacağı tecrübeler yer almaktadır.

Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışında Dil okuluna Kimler Gidebilir ?

Yurtdışında dil eğitimi için her yaştan, her sosyal statüden ve mezuniyetten kişiler katılabilir.  Herhangi bir diploma şartı aranmaz. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri katılımcının neden dil eğitimine ihtiyacı olduğunu belirlemek ve vizeye uygun olup olmadığı, vize başvuru sürecindeki şartları sağlayıp sağlamadığı ya da hangi ülkeye yönlendirilmesinin daha doğru olacağının tespit edilmesidir.

Gerekli vize kriterleri sağlandıktan sonra ve katılımcı iyi analiz edildikten sonra sağlıklı bir şekilde süreci ilerletebiliriz.

Başvuru yapmak istediğiniz dil eğitimi programlarına gelince Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Tıp ve Hukuk İngilizcesi, Mesleki İngilizce, Celta & Delta Hazırlık İngilizcesi gibi birçok alternatif bulunmaktadır. Bireysel ihtiyacınız doğrultusunda sıfır İngilizce ile ya da var olan İngilizcenizi geliştirmek amacıyla kendinize uygun programları, eğitim sürenizi ve ders saatlerinizi danışmanınızın size sağlayacağı destek ile belirleyebilirsiniz.

Study abroad concept

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.