Armada Grandee Logo

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

İtalya Dil Okulları

Güney Avrupa’nın incisi olarak bilinen İtalya çok köklü kültür, mimari ve sanat tarihine sahiptir.  Özellikle Rönesans döneminden sonra İtalyanca dünya üzerindeki önemini hızla artırmıştır. Kısa sürede dünyada 60 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dil haline gelmiştir. Sanatçıların, mimarların, filozofların dili olarak bilinmektedir. Bu sebeple diğer dillerden farklı olarak kültür dili olarak da geçmektedir.

Özellikle üniversite eğitimini ya da master eğitimini, sanat, tarih ve mimarlık gibi alanlarda yapmak isteyen öğrenciler için İtalya çok güzel bir seçenektir. Ayrıca ikinci bir yabancı dil edinmek isteyen öğrenciler için de İtalyanca öğrenmek çok güzel bir alternatiftir.

Tipik bir Akdeniz iklimine sahip olan İtalya hem eğitim hem de turizm cenneti olarak bilinmektedir. Sıcak havanın insanlar üzerindeki olumlu etkisini hemen fark etmek mümkündür. Sadece havasıyla değil, zengin mutfağıyla, festivallerle ve moda etkinlikleriyle insanları cezbetmektedir.

İtalya’da dil eğitimine gidecek öğrenciler için farklı konaklama opsiyonları bulunmaktadır.

  • Aile yanı konaklamaYurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İtalya’da dil eğitimi gören öğrenciler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir İtalya’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.
  • Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. İtalya’da dil okuluna giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İspanyolcasını pratik etme imkânı bulabilir.
  • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İspanyolca dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.

Roma: İtalya’nın başkenti olan Roma antik anıtları, Orta çağ kiliseleri, müzeleri ve ünlü çeşmeleriyle tarihi içinizde hissedeceğiniz büyülü bir Akdeniz şehridir. İtalya’da dil eğitimi için tercih edilebilecek en önemli opsiyonlar arasındadır.

Floransa: Rönesans’ın doğum yeri olarak bilinen Floransa kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm şehridir. Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu mistik şehirde yetişmiş ünlü sanatçılardandır.  İtalya’da sanat ve turizmle iç içe bir dil eğitimi almak isterseniz Floransa’da dil eğitimi sizin için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Milano: Dünyaca ünlü moda, tasarım ve ticaret merkezi olarak bilinen Milano şehri İtalya’nın en hareketli şehirdir. İtalyanca eğitiminizi alabileceğiniz ve eğitim sonrasında hoşça vakit geçirebileceğiniz en eğlenceli şehirdir.

Leonardo Da Vinci: 1977 yılında Floransa’da kurulan okul Floransa, Roma, Milano ve Siena’da bulunan şubeleriyle öğrencilere yüksek kalitede eğitim vermektedir. Ayrıca, İtalyanca bilgisini ölçen ve sertifika veren “Accademia Italiana di Lingua(İtalyan Dil Akademisi)” yani “Ail”in kurucusudur. Leonardo da Vinci dil okulu birçok devlet ve özel kurum tarafından ödüle layık görülen bir kurumdur.

Eurocenters Dil Okulları

1946 yılında kurulan Eurocenters dil okulları, İngiltere merkezli bir dil okuludur. Şu anda 6 farklı kıtada dil okulu şubeleri bulunan okul misyon olarak öğrencilerin dil ile ilgili geçmişleri ve tecrübeleri ne olursa olsun onlara kültürel faaliyetlerle birlikte olağan üstü bir deneyim sunmayı belirlemiştir. Her yıl on binden fazla öğrenciye hizmet veren Eurocenters dil okullarının İtalya’da Floransa’da dil okulu bulunmaktadır.

Sprachcaffe Dil Okulları

Dünyanın birçok farklı bölgesinde İngilizce dil eğitimi, İspanyolca dil eğitimi, İtalyanca dil eğitimi, Fransızca dil eğitimi, Almanca dil eğitimi, Çince dil eğitimi ve Arapça dil eğitimi veren Sprachcaffe dil okulları otuz seneyi aşkın bir süredir öğrencileri dili yerinde öğrenme hizmeti sunmaktadır. Hem seyahat hem de dil eğitimi imkânı veren Sprachcaffe öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra, aynı zamanda da dili günlük kullanımı içerisinde geliştirme imkânı veren kişiselleştirilmiş programlarla öğrencilere unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Sprachcaffe dil okulu’nun İtalya’da Floransa’da dil okulu bulunmaktadır.

90 günden kısa kalışlar için Schengen vizesi uygulanmaktadır. Vizeniz başvurunuzdan sonra ortalama 5 -10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) İtalya’da 90 gün üzeri oturumlar için Ulusal vizeye başvurulmalıdır. Örneğin; Aile birleşimi, İtalya’da çalışmak veya üniversite eğitimi almak, uzun süre dil eğitimine katılmak gibi amaçlarda verilmektedir. Ulusal vize ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. IDATA aracılığı ile başvuru yapılabilir. İtalya vizesi ile ilgili olarak gerekli bilgiyi danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

Anlaşmalı Olduğumuz Okullar