fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklamayı Nasıl Seçmeliyiz ?


Yurtdışında dil okuluna gideceğiniz zaman yaşayacağınız heyecandan biri de konaklama ile ilgilidir 😊 Nerede kalacağım, kalacak yeri kim ayarlayacak, ucuz mu pahalı mı, konaklama da yemek olacak mı olmayacak mı gibi birçok soru dolanır aklınızda. Siz hiç merak etmeyin, biz size var olan opsiyonları anlatacağız ve anlatırken de sizi tanımaya çalışarak size uygun olan konaklama türü ile ilgili de tavsiyede bulunacağız 😊 Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklamayı Nasıl Seçmeliyiz sorusunun yanıtı aslında kısa ve öz ‘Bütçenize ve kişisel özelliklerinize göre’ seçmelisiniz 😊 Ancak konuyu biraz açalım;

Konaklamayı Kim Ayarlıyor ?

Dil eğitimi için tercih ettiğiniz okulun ayarlayabildiği konaklamalar var. Birkaç opsiyon olarak sizlere bunları sunuyoruz; aile yanı konaklama, yurt konaklama, paylaşımlı öğrenci evi konaklama gibi… Bu konaklamaları tercih ettiğinizde kesinlikle güvenlikle ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız ve eğer bir sorununuz olursa da eğitim alacağınız okul ile bu sorunu rahatlıkla çözebiliriz.

Ancak konaklamanızı okuldan almanız zorunlu değildir, otel tarzı bir yerde kalmak isterseniz bu da mümkün. Lakin bu konaklama biraz pahalıya mal olur 😊

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Yemeksiz, kahvaltı dahil ve yarım pansiyon şeklinde opsiyonları olan aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Hem uygun ücretlidir hem de keyiflidir. Farklı bir milletten ailenin yanında kalıp onların kültürünü öğrenmek ve onlarla dostluk kurup pratik yapmak güzel bir seçenektir. Okulların yıllardır birlikte çalıştığı ailelerde güven problemi yaşamadan kalabilirsiniz.

Yurt Konaklama

Yurtdışında Dil Eğitimi alırken konaklama seçeneklerinden bir diğeri de yurt konaklamasıdır. Eğer farklı birileriyle konaklamayı paylaşmak istemezseniz, özel odam olsun, özel banyom olsun yemek önemli değil derseniz yurt konaklama size uygundur. Fiyat olarak aile yanı konaklama türünden pahalıdır. Bir aile ortamında olmak istemezseniz ve konaklama içinde daha özgür olmak isterseniz size uygun konaklama türüdür. Yemeksiz bir opsiyondur ancak yemek yapabileceğiniz bir mutfak vardır.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Yurtdışında dil eğitimi alırken konaklama seçeneklerinden paylaşımlı öğrenci evi seçeneği ise; Fiyat olarak yurt ve aile yanı konaklama arasında olan bir konaklama türüdür. Ne yurt kadar pahalı ne de aile yanı kadar ucuzdur. Genelde aile yanı gibi bir ev ortamında olursunuz ancak sorumlu olduğunuz bir aile değil, ev arkadaşlarınız olur. Paylaşımlı banyolu olma olasılığı yüksektir ancak bazı yerlerde özel banyolu odalar bulmak mümkündür.

Konaklama Nasıl Ayarlanır ?

Konaklama olarak yukarıdaki opsiyonlardan aile yanı seçerseniz, vize aldıktan ve ödemeniz tamamlandıktan sonra, gidiş tarihinize göre okulun ailelerinden hangisi uygunsa ona yerleştirilirsiniz.

Yurt ya da öğrenci evi konaklama tercihinde bulunduysanız zaten kaydınızı göndermeden seçtiğiniz yurtta/öğrenci evinde yer var mı teyidini biz alırız. Eğer yer varsa kaydınızı göndeririz. Bu sebeple eğer yurt ya da öğrenci evi istiyorsanız biraz daha hızlı davranmanızda fayda var. Zira sınırlı sayıda odalar vardır ve erkenden ayarlanması önemli.

Sonuç olarak Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklamayı Nasıl Seçmeliyiz sorusunun yanıtı tamamen sizde 😊 Hangi konaklama türü size hitap ediyor?

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.