fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz 5 Ülke


Yurtdışında dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz ülkeler olduğunu biliyor muydunuz? Son zamanlarda yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en merak ettiği şey eğitim alırken çalışmak. Dil eğitimi alırken çalışmak; Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde mümkün olmasa da bunu sağlayabileceğiniz, ana dili İngilizce olan veya İngilizcenin resmi olarak olmasa da ana dil kadar kullanıldığı ülkeler mevcut. Biz de sizin için bu ülkeleri ve dil eğitimi alırken çalışmak için gereken koşulları derledik. Keyifli okumalar! 😊

1. İRLANDA

Dil eğitimi alırken çalışabilme denildiğinde herkesin aklına gelen ilk ülke İrlanda. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil eğitimine başvuran öğrencilerin eğitimleri süresince yarı zamanlı, tatil zamanlarında ise tam zamanlı çalışma hakkı elde etmektedirler. İrlanda’da tatil zamanı Sömestr ve yaz tatili olarak iki dönemdir. Sömestr tatili Aralık ortası ile Ocak ortası arasındayken, yaz tatili Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları olarak belirlenmiştir. Öğrenciler eğitim aldıkları sürece, bu aylarda haftada 40 saat, diğer aylarda da haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir. Bilindiği üzere İrlanda 25 haftalık eğitim süresine ek 8 hafta da ekstra kalış hakkı vermektedir. Öğrenciler bu 8 haftalık sürede eğitimleri bitmiş olsa bile çalışabilirler.

Yurtdışında Okumak ve Çalışmak

Öğrencilerin çalışma izni vize alındığında aktif olmamaktadır. Çalışma iznine sahip olabilmek için 25 haftalık eğitime kaydolup vize aldıktan sonra İrlanda’da GNIB randevusu alıp bu randevuda çalışma isteğinin belirtilmesi ve oturum kartının buna göre alınması gerekir. İrlanda’da saatlik asgari ücret 10.10 Euro’dur.

Sydney Dil Egitimi

2. Avustralya

90 gün ve üzeri bir eğitim ile öğrenci vizesi aldığınız takdirde Avustralya’da çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Avustralya’da çalışma izniAvustralya’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak vizenizi alır almaz aktif olacaktır. Öğrenciler iki hafta için toplamda 40 saat çalışma izni elde ederler. Bu izinleri eğitimlerinize göre ayarlayabilirsiniz. İş bulma kısmında herhangi bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz her alanda çalışabilirsiniz. Saatlik ücretler 16 AUD ile 22 AUD arasında değişmektedir.

3. Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’da çalışma izni için Avustralya ile aynı diyebiliriz. 90 gün ve üzeri dil programına başvurup, öğrenci vizesi alan öğrenciler çalışma hakkına sahip olabilmektedirler. Çalışma izni yarı zamanlı olarak haftada 20 saat olarak sunulmaktadır. Yalnız, 90 gün ve üzeri bir programa kaydolup vizenizi almış olsanız bile çalışma izni alabilmenizin garantisi yoktur.

Yeni Zelanda Dil Okulu Programları

4. Malta

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz 5 Ülke

Mdina Malta

Eğitim ve yaşam maliyetleri diğer lokasyonlara göre daha uygun olan Malta’da, dil eğitimi alırken çalışma izni elde edebilme şansınız olsa bile bunun pek ideal olmadığını söyleyebiliriz.

Malta’da dil eğitimi alırken çalışma iznine sahip olmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerinin ilk 12 haftasını tamamlamak zorundalar.

Bu kısmı tamamlayan öğrenciler daha sonra Jobsplus üzerinden iş bulup çalışma iznine başvurmalıdır.

Öğrenciler ancak bu başvuruları sonuçlandıktan sonra çalışma iznine sahip olabilirler.

Kısa bir hesap yaparsak, 24 hafta eğitime katılan öğrenciler, Malta’da en fazla 12 hafta resmi çalışma iznine sahip olabilirler.

Yine de eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygun olduğu bu ülkede kısa süreli bile olsa çalışmanın bütçenize fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

5. Dubai

Her ne kadar ana dili İngilizce olmasa da İngilizce Dubai’de Arapçadan daha yoğun ve yaygın kullanılan bir dil.

Dolayısıyla İngilizce için Dubai’nin resmi olmayan ana dili diyebiliriz.

Dubai’de 8 hafta ve üzeri eğitimlere katılan öğrenciler, haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkı elde edebilirler.

Yarı zamanlı çalışmalarda saatlik ücret ortalama 6 – 8 USD’dir.

Dubai’nin dil eğitiminde ön plana çıkmasının sebeplerinden biri vizesinin inanılmaz kolay olmasıdır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz 5 Ülke

Bunun yanı sıra şehir Dünya’nın en güvenilir şehirlerinden biridir. Ayrıca yıl boyu inanılmaz derecede turist alan bu şehirde iş bulmak fazlasıyla kolay olacaktır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.