fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?


Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ? Yaz okulu, 7-17 yaş aralığındaki öğrencilerin katılabileceği bir programdır. Genelde yazın boş kalan lise veya üniversite kampüslerinde ortalama 2-6 hafta arası eğitim alırlar. Normal dil okulundan farkı tamamen yaşla ilintilidir. 16 yaş ve üzerindeki öğrenciler yetişkin dil okulu programına katılabilirler fakat daha küçük yaşta olanlar ‘yaz okulu’ dediğimiz daha korunaklı bir programa gitmek zorundadırlar. Bu, öğrencinin güvenliği ve yaşıtı olan arkadaşlarıyla daha sağlıklı bir eğitim alacağı için önemlidir.

Hangi Ülkelerde Yaz Okuluna Katılabilirsiniz ?

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda gibi ana dili İngilizce olan ülkelerin yanında eğitim kalitesinin çok yüksek olduğu Malta’da da eğitim alabilirler.

Eğer öğrenci isterse Almanya, İspanya, Fransa gibi ülkelerde de bu ülkelerin kendi dilinin eğitimini alabilir.

Yurtdışında Yaz Okulu Öğrencileri

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Ders Programı

Öğrenciler haftada 15 saat yani günde 3 saat olmak üzere hafta içi her gün dil eğitimlerini alırlar. Hafta sonu ders yoktur.

Derslerin içeriği öğrencilerin yaşlarına uygun, oyunlar ve drama teknikleriyle zenginleştirilmiş bir şekilde hazırlanmıştır.

Öğrenciler, alanında uzman öğretmenlerle dünyanın dört bir yanından arkadaşlarıyla eğitimlerini alırlar.

Eğlenceli Sosyal Aktiviteler

Yaz okullarının genelde kampüs içinde olması, yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol sahası gibi özelliklere de sahip olması bakımından avantajlıdır. Öğrenciler dersleri bittikten sonra grup lideri eşliğinde faaliyetlerini gerçekleştirirler. Birlikte oyunlar oynarlar, spor yaparlar, günlük şehir gezilerinin yanında hafta sonu şehir dışı gezilerine katılırlar. Tüm bu gezilerde ulaşım okul tarafından ücretsiz organize edilir.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Konaklama, Yeme – İçme

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Tıpkı dil okullarında olduğu gibi yaz okullarında da konaklama aile yanı ve yurt olmak üzere iki türlüdür.

Yurtlarda tek, iki, üç veya dört kişilik odalarda kalırlar.

Aile yanında ise genelde tek kişilik odada kalırlar. Aile yanında kalırlarsa ulaşım servislerle sağlanır ve yine okula aittir.

Her iki konaklama türünde de sabah, öğle, akşam olmak üzere üç öğün yemek vardır. Eğer öğrenci aile yanında kalıyorsa öğlen saatlerinde okulda olacağı için öğle yemeği aile tarafından paket olarak verilir.

Yemekler, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler göz önünde bulundurularak hazırlanır.

Güvenlik

Aileler için tabii ki en önemli konu güvenliktir. Çocuğum gideceği yere nasıl varacak, kaybolur mu, konuşulan dili anlar mı gibi  sorular akla gelecektir.

Bu konuda okullar maksimum düzeyde güvenlik kurallarına dikkat ederler. Hava alanından öğrenciyi okul temsilcisi karşılar ve onu konaklayacağı yere teslim eder.

Yurtlar son derece güvenli bölgelerde, 24 saat gözetim altındadır. Grup liderleri öğrencilerin her türlü ihtiyacında desteğe hazırdırlar. Aileler ise mülakatla seçilirler. Yaptığı mesleklerden, yaşlarına, ne zamandır öğrenci ağırladıklarına kadar pek çok kriter göz önünde bulundurulur.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Yaz okulları paket programlardır. Öğrencilerin yaşı küçük olduğu için her türlü ihtiyaçları önceden düşünülmüştür. Programdaki her detay planlanmıştır. Bu programlar için karşınıza ekstra ödeme çıkmaz. Sadece öğrenciye bir miktar harçlık verilebilir.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.