fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışı Eğitim Planlarken Keşfetmek İsteyeceğiniz 5 Şehir


Yurtdışında dil eğitimi almak için öncelikle gitmek istediğiniz ülkeyi, şehri iyi seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede hem istediğiniz aksanla İngilizce öğrenir, hem de o ülkenin ve şehrin kültürünü daha iyi öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu yazımızda ülkelerin en bilinen değil de daha alternatif şehirlerine göz atacağız.

1. İngiltere – Brighton

Brighton şehri İngiltere’nin 1900’lü yıllarda şehir adını almış bir sahil kentidir. İngiltere’nin güneydoğu bölgesinde Manş denizi kıyısında bir kenttir. Londra’ya trenle yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Brighton’da pek çok İngilizce dil okulu bulunmaktadır. 2 tane üniversite ve 1 tıp fakültesine ev sahipliği yapan Brighton’da öğrenci nüfusu oldukça fazladır. Yaz aylarında ise turistik olarak pek çok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. İngiltere’deki şehirler arasında hava sıcaklığı ve güneşli gün sayısı en yüksek olan şehirdir.

Dil Okulu Amerika

2. Amerika Birleşik Devletleri – San Francisco

Amerika’da bulunan 50 eyaletin her birinde İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Her eyaletin kendine özgü avantajları ve popülerliği olsa da dil eğitimi için giden öğrenciler dünyaca ünlü lokasyonlara gitmeyi daha çok seviyorlar.  Amerika’nın batı yakasında yer alan California eyaletinin en büyük şehri olan San Francisco, aynı zamanda en kalabalık şehridir. Bir yarımada olan bu şehirde pek çok turistik aktivite bulabilirsiniz. Golden Gate köprüsü ve Alcatraz hapishanesi en ünlü 2 turistik lokasyonlarındandır.

3. Avustralya – Melbourne

İngilizce öğrenirken para kazanarak yaşam masraflarını çıkarmak ve pratik olarak daha çok gelişmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği yerlerden biri olan Avustralya’da bulunan Melbourne şehri, Avustralya’nın en büyük 2. Şehridir. Pek çok zincir dil okulunun da şubesini bulunduran bu şehir, 2011 yılında dünyanın en yaşanabilir şehri olarak seçilmiştir. Spora oldukça düşkün olan şehir sakinlerinin gezebileceği çok ünlü parklar bulunmaktadır.

Melbourne'de Dil Eğitimi Almak

Kanada Dil Okulu Şehirleri

4. Kanada – Vancouver

Dünyaca ünlü dil okullarının tüm şubelerinin bulunduğu, eğitim anlamında dünya lideri olan Kanada’da eğitim almak isteyen pek çok öğrenci bulunmaktadır. Kanada’nın batısında bulunan ve yılın büyük çoğunluğunu güneşli ve ılıman geçiren Vancouver şehri, size yaşam açısından Toronto’ya göre çok daha uygun olacaktır. Nüfusunun %50’sinden fazlasının göçmen olduğu bu şehirde ırkçılık gibi bir durumla karşılaşmanız imkansızdır. Yeşil bir kent olarak anılmak istenen Vancouver’da pek çok park bulunmaktadır. Dünyanın en büyük kentlerindeki betonlaşma oranı burada tam tersi durumdadır.

5. Güney Afrika – Cape Town

Cape Town, Güney Afrika’nın en eski şehridir. 2014 yılında dünyada ziyaret edilebilecek en iyi yer olarak seçilmiştir. En iyi dil okullarının da şubelerinin bulunduğu bu şehirde eğitim alabilmek vize açısından oldukça kolaydır. İlk 4 hafta boyunca vizesiz bir şekilde eğitim alabileceğiniz bu şehir aslında oldukça güvenli bir şehirdir. Ümit Burnu, Masa Dağı gibi dünyaca ünlü turistik lokasyonların yanı sıra UNICEF korumasında olan pek çok tarihi lokasyon da bu şehirde mevcuttur. 

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.