İtalya Dil Okulları

İtalya’da Dil Eğitimi

Güney Avrupa’nın incisi olarak bilinen İtalya çok köklü kültür, mimari ve sanat tarihine sahiptir.  Özellikle Rönesans döneminden sonra İtalyanca dünya üzerindeki önemini hızla artırmıştır. Kısa sürede dünyada 60 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dil haline gelmiştir. Sanatçıların, mimarların, filozofların dili olarak bilinmektedir. Bu sebeple diğer dillerden farklı olarak kültür dili olarak da geçmektedir.

İtalya’da Yaşam ve Konaklama

Tipik bir Akdeniz iklimine sahip olan İtalya hem eğitim hem de turizm cenneti olarak bilinmektedir. Sıcak havanın insanlar üzerindeki olumlu etkisini hemen fark etmek mümkündür. Sadece havasıyla değil, zengin mutfağıyla, festivallerle ve moda etkinlikleriyle insanları cezbetmektedir.

Tercih Edilen Şehirler

Roma: İtalya’nın başkenti olan Roma antik anıtları, Orta çağ kiliseleri, müzeleri ve ünlü çeşmeleriyle tarihi içinizde hissedeceğiniz büyülü bir Akdeniz şehridir. İtalya’da dil eğitimi için tercih edilebilecek en önemli opsiyonlar arasındadır.

Çalıştığımız Bazı Dil Okulları

Leonardo Da Vinci: 1977 yılında Floransa’da kurulan okul Floransa, Roma, Milano ve Siena’da bulunan şubeleriyle öğrencilere yüksek kalitede eğitim vermektedir. Ayrıca, İtalyanca bilgisini ölçen ve sertifika veren “Accademia Italiana di Lingua(İtalyan Dil Akademisi)” yani “Ail”in kurucusudur. Leonardo da Vinci dil okulu birçok devlet ve özel kurum tarafından ödüle layık görülen bir kurumdur.

İtalya Vizesi

90 günden kısa kalışlar için Schengen vizesi uygulanmaktadır. Vizeniz başvurunuzdan sonra ortalama 5 -10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Anlaşmalı Olduğumuz Okullar

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın