Armada Grandee - Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

Fransa Dil Okulları

Fransa’da Dil Eğitimi

Ülkemizde birçok farklı alanda ihtiyaç duyulan bir dil olan Fransızca, diğer dillerde olduğu gibi en iyi şekilde ana dil olarak konuşulduğu yerde öğrenilmektedir. Günümüzde Fransızca 33 ülkede resmi dil olarak kabul edilir. Bu ülkeler arasında Fransızca Dil Eğitimi için en çok tercih edilen elbette Fransa’dır.

Fransa’da Yaşam ve Konaklama

Her ülkenin kendilerine özgü örf ve adetleri olduğu gibi Fransızlar da kendilerine has bir kültüre sahiptir. Fransa’da dil eğitimi için bulunduğunuz süre içinde Fransızlara ve geleneksel dillerine olabildiğince saygı göstermeniz beklenir. Çok iyi Fransızca bilmeseniz de elinizden geldiği kadar çaba sarf etmeniz, özellikle halka açık yerlerde yüksek sesle konuşmamanız ve insanların rahatsız olacağı konulardan bahsetmemeniz kendileri için oldukça büyük önem arz eder. Ek olarak Fransa bahşiş vermenin zorunlu olduğu bir ülkedir. Oran ise genelde %10-%15 arasındadır.

Tercih Edilen Şehirler

Paris: Fransa’da dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şehir elbette başkent Paris’tir. Özellikle Avrupa’da sanatın, kültürün, edebiyatın, modanın kalbinin attığı şehir olarak bilinen Paris diğer taraftan da aşıklar kenti olarak ün kazanmıştır. Her günü dolu dolu yaşayan, hareketli ve capcanlı bir kent olan Paris’te Dil Eğitimi almak gerçekten oldukça heyecan vericidir.

Çalıştığımız Bazı Dil Okulları

LSI Dil Okulları: 1965 yılında kurulmuş İngiltere, Fransa, İsviçre, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada’da dil eğitimi veren LSI, köklü okullarımız arasındadır. Şehir merkezlerinde, teknoloji ile donatılmış modern binalar ve sınıflarda eğitim vermeyi hedef alan bir okuldur. 123 farklı milletten öğrenciye %98 memnuniyet oranıyla eğitim vermektedir. LSI okulunun Fransa’daki merkezi Paris’te bulunmaktadır. Aralarında DELF ve TEF (Test d’Evaluation du Français) sınav hazırlık kurslarının da yer aldığı çeşitli Fransızca dil programı sunar. Şehrin tarih kokan kalbinde bulunan LSI Paris, Pompidou Merkezi’nin hemen yanında olup Notre Dame de Paris, sofistike ancak bohemyan tarzı Marais ve Les Halles bölgelerine çok yakındır. Okul etkileyici tarihi bir binanın birinci katında yer almaktadır. Birkaç metro istasyon yakınında, mükemmel öğrenci tesisleri yanı sıra, dost, cana yakın ve deneyimli personele sahiptir.

Fransa Vizesi

Fransa Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir. Dolayısıyla yeşil pasaportlu öğrenciler vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar Fransa’da dil eğitimi alabilirler. Fransa’ya dil eğitimine gidecek olan bordo pasaportlu öğrencilerin ise vizeye ihtiyaçları vardır. Vize noktasında danışmanınız ücretsiz olarak size vize danışmanlığı vermektedir.

Anlaşmalı Olduğumuz Okullar

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın