Armada Grandee - Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

Amerika’da Yaşam ve Konaklama

Geniş bir coğrafya üzerine kurulmuş olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşam koşulları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehir merkezleri diğer bölgelere göre daha pahalıdır. New York, Los Angeles ve San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nde en pahalı şehirler olarak gösterilebilir.

Amerika’da toplu taşıma imkanları maalesef şehir merkezleri dışında gelişmemiştir. Birçok insan ulaşımını kişisel araçları vasıtasıyla sağlamaktadır. Gıda masrafları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Amerika’da dil eğitimine giden öğrenciler konaklamasını aile yanında yapmıyorsa, yeme içme masraflarından kendileri sorumlu olacak demektir. Her gün dışarıda yemek yiyen bir öğrenci ile kendi yemeğini kaldığı yerde yapan bir öğrencinin yeme içme masrafları arasında ciddi anlamda farklılık olacaktır.

Amerika’da dil okuluna gidecek öğrenciler için farklı konaklama opsiyonları bulunmaktadır.

  • Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Amerika dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Amerika’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.
  • Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Amerika’da dil okuluna giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulabilir.
  • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İngilizce dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın