fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışı Dil Eğitimi’nin Favori Ülkesi “İngiltere”

Selamlar, yurtdışı dil eğitimi söz konusu olduğunda aklımıza ilk gelen ülke, tabii ki de İngiltere! Bu yazımızda sizlere, “Neden yurtdışı dil eğitimi ihtiyacı duyarız?” ve “Yurtdışı dil eğitiminde İngiltere’nin rolü nedir?” sorularına cevap bulacağız. Öyle ise hemen başlayalım.

Yurtdışı Dil Eğitimi’ne Neden İhtiyaç Duyarız?

20. Yüzyıl Türkiye’sinde yabancı bir dil öğrenmenin zorunluluk haline geldiği herkes tarafından kabul görüyor. Yabancı dil denilince de ilk olarak tercih edilen dil, uluslararası dil statüsünde olduğu için tabii ki de İngilizce, peki Türkiye’de İngilizce öğrenmek mümkün mü? Maalesef ülkemizde yabancı dil eğitimi konusunda, hem devlet okulları hem de özel kurslar çok yetersiz kalıyor. Bu durumun başlıca sebepleri olarak ise, verilen eğitimin ciddiye alınmaması, insanların yeni bir dil öğrenme konusunda yeterli öz güveni elde edememeleri, yazma ve özellikle de konuşma konusunda yeterli derecede pratik yapamamaları söylenebilir.

İşte tam da bu noktada yurtdışı dil eğitimi alma ihtiyacı doğuyor. Peki, İngiltere’de dil eğitimi almanın size neler katacağından söz edelim. İngiltere’de dil eğitimi alırken yapacağınız pratiği başka bir ülkede tecrübe edemezsiniz. İngilizceye; İngiliz, İskoç, Galler ve İrlanda gibi aksanlar ile şahit olacaksınız. İngiltere’de eğitim gören yabancı öğrenci sayısı çok fazladır. Bu sebep ile farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tek iletişim diliniz İngilizce olacaktır. Okulların sunduğu sosyal aktiviteler de sizin sosyalleşerek İngilizce konuşma pratiğinizi güçlendirecektir.

Yurtdışı Dil Eğitimi Mesleki Kariyerinize Çok Büyük Katkı Sağlar

İngiltere’de dil eğitimi almış olmanız, CVnize büyük bir katkı sağlayacaktır. Yurtdışı dil eğitimi ve yaşam deneyiminizin olması özellikle de uluslararası çalışan firmaların dikkatini çekecektir. Gerek Türkiye’de gerek yurt dışında yapacağınız iş başvurularında ve mevcut iş pozisyonunuzda terfilerde, İngiltere’de dil eğitimi almış olmanın olumlu etkilerini göreceksiniz.

Yurt Dışı Dil Eğitiminizi Tamamladığınızda Dünya Çapında Geçerli Bir Sertifika Alacaksınız

İngiltere’de almış olduğunuz eğitim programı türüne ve bitirdiğiniz seviyeye göre eğitim sonucunda bir sertifika alırsınız. İngiltere’den dönmeden önce ayrıca Cambridge Exam veya IELTS sınavlarından birine girerek, dil okulu sertifikanıza ek olarak İngilizce seviyenizi resmi olarak belgeleyebilirsiniz. İngiltere dil okulunun size kazandırdığı sertifika, akademik başvurular hariç tüm dünyada geçerlidir.

Yurtdışı Dil Eğitimi, Diğer Avantajlar

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.