fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi

 

Yeni Zelanda vizesi için başvurulacak vize türü alacağınız eğitimin türüne göre değişmektedir. 3 aya kadar olan eğitimler için turist vizesi alınabilirken, 3 ay ve üzeri dil eğitimine başvuracak öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Vize başvurusu tamamen online olarak https://www.immigration.govt.nz/ adresinden yapılmaktadır.

Yeni Zelanda Vizesi Başvuru Süreci

Bu aşamadan sonra konsolosluğun vize başvurusuna dair eklenmesini istediği evraklar olursa, mail yoluyla başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Yeni Zelanda vizesi başvurularında öğrencilerin, sürekli kontrol ettiği bir mail adresine ve telefon numarasına sahip olması çok önemlidir.

Yeni Zelanda Vize Başvuru İşlem Süresi

Yeni Zelanda vize süreci, başvuru işleme alındıktan sonra, diğer ülke vizelerine göre biraz daha uzun zaman alabilmektedir. Bu süreç sürekli olarak değişebilir. Bu sebeple, başvuru yapılmadan önce mutlaka konsolosluğun internet sitesinden vize başvuru süreçleri kontrol edilmelidir. Konsolosluğun internet sitesinde başvuruların ortalama 32 ile 63 gün içerisinde sonuçlandığı bildirilmektedir. Eğitim başlangıç tarihi ile vize başvuru tarihi arasında ortalama 2,5 – 3 ay kadar süre olması öğrenciler için daha verimli olacaktır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.