fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yeni Zelanda Dil Okulu Programları

Yeni Zelanda Dil Okulu Programları

 

Yeni Zelanda dil okulu programları özellikle Türkiye kış ayını yaşarken Yeni Zelanda yaz ayını yaşadığını için tercih edilebilir. Yeni Zelanda’nın Türkiye’ye uzak olması öğrencilerin orayı uzun süreli dil eğitimi programı için tercih etmesini sağlarken, dil eğitimi alan öğrencilere verilen yasal çalışma izni de öğrencileri teşvik etmektedir.

Tatilde İngilizce Programı

Tatilde İngilizce Programı, Yeni Zelanda’da Turistik vize ile katılım sağlanabilen İngilizce programıdır. Maksimum 12 hafta katılım sağlanmasına izin verilen bir program türüdür. Öğrenci vizesi için uygun bir program türü değildir. Öğrenciler, İngilizce eğitiminin yanı sıra ders dışı aktivitelerle de günlük dil becerilerini geliştirebilirler. Tatilde İngilizce Programı haftalık 20 ders / 15 saat olarak verilmektedir.

Genel İngilizce Programı

Yeni Zelanda’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İngilizce Programı haftalık 20 ders verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan İngilizcelerini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce programının Genel İngilizce programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir. Yeni Zelanda’daki bazı dil okullarının Yoğun İngilizce Programlarında seçmeli dersler olabilmektedir.

IELTS Programı

IELTS uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Sınav sonucunda elde edilen skorun geçerliliği ise 2 yıldır. Yeni Zelanda’daki dil okullarında IELTS programı mevcuttur ve haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde IELTS eğitimi verilmektedir. Ancak dil okuluna göre farklılık gösteren konu şu ki; bazı dil okullarında IELTS eğitimi 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 8 ya da 10 ders IELTS eğitimi şeklinde verilirken, bazı dil okullarında 28 ya da 30 dersin tamamı IELTS eğitimi şeklinde olmaktadır.

TOEFL Programı

TOEFL, anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce’yi konuşma, yazma ve duyma açısından kullanma ve anlama becerilerini ölçen kolej ve üniversite standartlarında yapılan bir testtir. ETS (Educational Testing Service) tarafından dünya üzerinde birçok merkezde düzenlenmektedir. Upper Intermediate ve üzerinde İngilizce yeterliliğine sahip olan öğrencilere yönelik TOEFL programı, öğrencilere sınava hazırlık bağlamında konuşma, yazma, dinleme ve gramer eğitimi sunmaktadır.

Akademik Amaçlı İngilizce Programı

Genellikle yurtdışında üniversite okumayı ya da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrenciler için uygun olan program türüdür. Ancak Türkiye’de akademik kariyer yapmayı planlayan öğrencilerin de tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerin akademik anlamda dil becerilerini geliştirmelerine yönelik ders müfredatıyla eğitim verilir. Haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde, yoğun eğitim şeklinde düzenlenmiştir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.