fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and travel en popüler işler

Work and Travel programı ile bir çok farklı iş alanında çalışmak mümkün. Sunulan işler arasında eğlence parkları da var, fast-food restaurantlar da; kasiyerlikte var, housekeeping de. Peki work and travelda en popüler işler hangileri? Öğrenciler neye göre tercih yapıyor? En çok tercih edilen işler en kazançlı işler mi? Gelin hep birlikte bakalım.

En iyi iş yok, size uygun veya uygun olmayan işler var

Work and Travel programında, “en iyi iş, iyi iş , kötü iş” diye kavramlara yer yoktur. Bir işte çalışmak tamamen kişisel bir deneyimdir ve farklı kişilerde, farklı beklentilere bağlı olarak çok farklı tatmin sonuçları ortaya çıkarabilir. Örnek vermek gerekirse, garson olmak  kimi öğrenciye göre zorlu, stresli ve ağır bir iştir, fakat başka bir öğrenciye göre, sosyal imkanları, dil pratiği, hızlı çalışma ortamı ile uygun bir iştir. Her işin belirli avantajları, ve dezavantajları olabilir.

İş deneyiminiz var mı?

Amerika’lı üniversite öğrencilerinin %60’ı hayatlarının bir bölümünde sezonluk bir işte çalıştıklarını belirtiyor. Türk öğrenciler yaz tatillerinde çalışmayı pek tercih etmiyorlar. Daha çok aile yanında tatil, gezi, seyahat ve diğer boş zaman değerlendirmek aktiviteleri ile geçiriyorlar. Bu yüzden, ne tür bir iş olursa olsun, çalışmanın zorluğunu, genel işyeri sıkıntılarını, takım çalışmasını, ve kazanılan paranın değerini anlamakta güçlük çekiyorlar. Eğer bir iş deneyiminiz yoksa, work and travel programında 3 ay kadar bir süre ile sezonel bir işte çalışacağınız fikrine kendinizi hazırlamalısınız.

Work and Travelda en popüler işler

Work and travelda en popüler işleri belirleyen faktörler iş yerinin lokasyonu, sunulan imkanlar, konaklama, saatlik ücret, iş yerinin büyüklüğü, çalışan öğrenci sayısı, çalışma ortamı, İngilizce’sinin yeteceği ve kendini rahat hissedeceği, beklentilerin ne kadar karşılandığıdır.

Bu şartları yerine getiren bir çok farklı iş kolu olabilir. Katılımcılar işleri seçerken bu taleplerden öncelik verdiklerinin ve kendilerince önemli olduğunu düşündüklerinin karşılandığı işleri seçme eğilimindedir. Bu şartları en çok sağlayan iş work and travel programının en popüler işi olacaktır.

Tavsiyelerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

2018 yılı itibari ile en popüler work and travel işleri arasında:

  1.  Housekeeping
  2. Fast food restaurant çalışanı
  3. Eğlence parkı oyun operatörü
  4. Garson – Komi – Servis görevlisi

oluşturmaktadır.

Biz yolu gösterelim, yürüyecek olan sizlersiniz

En çok aldığımız sorulardan bir tanesi “siz ne önerirsiniz, hangi işi tavsiye edersiniz?” Bu soru gerçekten sizinle yalnızca bir kaç dakika vakit geçirmiş olan danışmanınızın cevap verebileceği bir soru değildir. Sizin için işlerin ne derece uygun olduğunu, şartlarını, koşullarını, yerini ve kendine özgü özelliklerini size sunabiliriz; İngilizcenizi, gidiş dönüş tarihinizi ölçer ve size bir tercih imkanı sağlayabiliriz. Gerisi sizin kendi kararınızdır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.