Work and Travel Konaklama

Work and Travel Konaklama konusu, programa katılan tüm öğrencilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Work and Travel Konaklaması denildiğinde akla gelmesi gereken yapı; tatil beldelerinde bulunabilecek, öğrenciye uygun olabilecek, eşyalı, herkese bir yatak düşecek şekilde olmasıdır.  Yapısı gereği work and travel programında tüm eyalet ve tüm işleri kapsayacak şekilde standart bir konaklama tarzı bulunmamaktadır.onaklamalar genel olarak aşağıda sıralandığı gibi yapılmaktadır.

  • Ev tipi konaklama
  • Yurt tipi konaklama
  • Lojman tipi konaklama
  • Otel tipi konaklama
Amerika özgürlükler ülkesi olduğu kadar kurallar ülkesidir.Bu yüzden iş yeri ve konaklama kurallarına riayet etmek önem taşımaktadır.

Bazı işyerleri Work and Travel Konaklama ayarlaması yapmak için yukarıdaki verilen yerlerden bir veya bir kaçı ile anlaşma yapabilirken, bazı işyerlerinin kendilerine ait mülkleri bulunmaktadır. Diğer work and travel öğrencileri de sizlerle aynı yeri paylaşacağı için uluslararası bir ortam söz konusudur ve belli başlı kurallara uymak çok önemlidir. Bu kurallar

  • Varsa giriş çıkış saatlerine riayet etmek
  • Alkol ve sigara tüketiminde kuralları çiğnememek
  • Uyuşturucu ve legal olmayan sentetik ilaçların kullanımı
  • Çevre temizliğine özen göstermek
  • Yüksek ses, gürültü, parti organizasyonlarını belirli saatlerde yapmak.

Work and Travel Konaklama Şartları

Armada Grandee ve CIEE, öğrencilere iş seçimi esnasında konaklamaya ait bir çok detay vermektedir. İş seçiminde verilen konaklama bilgileri her iş yerine, lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. Çalışacağınız müddetçe kalınacak konaklamaların haftalık ücretleri genellikle tüm faturalar dahil 25-125 USD arasındadır. Çok nadir olarak bazı işverenler konaklamadan ücret talep etmemektedirler. Konaklamanızın ücreti işverenler tarafından maaş çeklerinizden düşürülerek tahsil edilir. Tüm konaklama türlerinde Türkiye’de olduğu gibi 1 veya 2 haftalık kira bedeli depozito olarak istenebilir. Depozitolar siz konaklamayı şartlarına göre teslim ettiğinizde geri ödenir.
İş seçimi aşamasında sizlerle paylaşacağımız bilgilerde; konaklama ücreti, depozito ücreti,  eşya durumu, yatak sayısı, oda sayısı, nevresim durumu, işe uzaklık, işe erişim opsiyonları, mutfak malzemeleri, banyo sayısı, cinsiyet dağılımı, milliyet dağılımı gibi bilgileri bulabilirsiniz.
Bunun yanı sıra; internet altyapısı, sosyal tesislere uzaklık, ısıtma soğutma sistemleri gibi bilgilerin tamamına erişerek konaklama konusunda önceden bilgi sahibi olursunuz.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın