fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel 2020 Ücretleri

Work and travel fiyatı; programa katılmak, programı sunan kuruluşların hizmetlerinden faydalanmak, yurt dışına çıkmak için gerekli belgeleri, seyahat işlemlerini tamamlamak için ödenecek ücretlerden oluşur. Work and Travel 2020 ücretleri konusunu sizler için tek tek, anlaşılır şekilde yazıyoruz. Ödeme planları, work and travel fiyat ve taksitlendirme gibi konularda bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Work and Travel 2020 ücretleri Armada Grandee full program için 2450 Dolardır. Work and travel self başvuru ücreti (CIEE öğrencileri için) ise 1800 dolardır.  Tüm detayları, indirim olanakları ile nereye, ne zaman, ne kadar, ne için ödeyeceğinizi sizler için anlaşılır bir biçimde yazdık.

Şirketten şirkete değişen program ücreti bir şirketin kalitesini göstermez, satış politikası, giderleri, çalışan sayısı gibi farklılıklardan dolayı Work and Travel 2020 ücretleri şirketten şirkete %10’luk bir fark gösterebilir.

4 “N”    Nereye,  Ne için, Ne kadar, Ne zaman Ödeme yapılıyor?

NEREYENE İÇİNNE ZAMANNE KADAR
Work and Travel  kayıt ücretiArmada Grandee’yeProgramınızı resmi olarak başlatmak ve işe yerleşmek için, work and travel 2019 ücretleri kayıt ücretiKayıt kararı verdiğinizde$ 300
Work and Travel Ücreti 2. kısımArmada Grandee’yeYasal çalışma belgesi, Sağlık Sig. Vize evraklarının temini için, work and travel 2019 ücretleri ana kısmıEn geç 2019 Nisan ayına kadar$ 2150
SEVIS ÜCRETİArmada Grandee’yeS.E.V.I.S sistemine kaydınızın yaptırılması ve dekontu içinEn geç 2019 Nisan ayına kadar$ 35
VİZE RANDEVU ÜCRETİABD Elçilik Banka HesabınaJ-1 Vize görüşmesine katılabilmeniz içinProgram Ücreti ve SEVIS ödendikten hemen sonra$160
PASAPORT ÜCRETİDevlet veya Özel bankalaraYurt dışına çıkışta kullanabileceğiniz geçerli pasaport içinHerhangi bir zaman133 TL
UÇAK BİLETİ ÜCRETİSeyahat AcentesineGidiş ve Dönüş seyahat biletleri içinİş yerleşimi yapıldıktan sonra istenilen tarihte$ 600-750
Toplam$ 3245 – $3495

Şirketiniz sizden topladığı ücretleri gerekli kurumlara göndererek, işlemlerinizin eksiksiz olarak gerçekleşmesini sağlar.
Work and Travel ücretleri, masraflar ve giderler belirli kategorilere ayrılmaktadır. Work and travel fiyatı ve detaylı ödeme planları için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Work and Travel ücretleri başvuru aşamasında ve çoğunlukla vize görüşmesi aşamasına geçmeden öğrenci tarafından acentesine ödenir. Ödeme planlarının, taksitlendirme ve vadelerin  ne şekilde olacağı hususunda öğrenci ve acente arasında yapılan sözleşmeler esas alınır. Work and Travel ücretleri, programın düzenleyicisi Amerika olduğu için Dolar – USD cinsinden yapılmaktadır. TL cinsinden ödemelerde günlük kur esas alınmaktadır.

Esas Work and Travel ücretleri

Work and travel ücretleri ikiye ayrılır. İlki Work and travel programına katılmanız için, işlemlerinizin tamamlanması, iş sözleşmesi alabilmeniz, sağlık sigortası yapabilmeniz, sevis sistemine kayıt olabilmeniz için ödemeniz gereken work and travel ücretleridir.

Work and Travel Kayıt ücreti: Öğrencinin acenteye başvurusunu yaparak, kayıt işlemlerine başladığı zaman tahsis edilir. Bu ücretin ödenmesine istinaden öğrenci artık work and travel katılımcı aday statüsündedir ve işleri inceleyebilir, işverenlerle görüşebilir ve iş akdine imza atabilir. Bu ücret genel olarak acentelerde 200-350 USD arasındadır. Armada Grandee’de 300 Dolardır.

Work and Travel ücreti: Programın kayıt ücreti haricinde kalan ve vizeye kadar muhakkak ödenmesi gereken esas ücretidir. Bu ücretler ödendikten sonra  yasal çalışma belgesi, sağlık sigortası, vize mektubu, onaylanmış iş sözleşmesi gibi programa katılımı sağlayabilecek nitelikte belgeler kısa süre içerisinde Amerika’daki sponsor kuruluş tarafından acenteye iletilir. Öğrenci de vize alıp, programa resmi olarak katılabilir. Bu ücret genel olarak acentelerde 1800-2400 dolar arasındadır. Armada Grandee’de 2150 Dolardır. Work and travel fiyatı denildiğinde kayıt ücreti ile birlikte bu program ücretinin toplamı anlaşılmalıdır.

SEVIS ücreti: Değişim statüsünde Amerika vizesine başvuracak öğrencilerin I-901 ücretini ödemeleri gerekir. Bu ücret acenteye work and travel ücreti ile birlikte ödenir ve makbuzu sponsor tarafından acenteye iletilir. Bu SEVIS ödendi makbuzu olmadan, katılımcı vizeye giremez, hatta vize randevusu dahi alınamaz çünkü katılımcı SEVIS sistemi üzerinde görünmeyecektir. SEVIS ücreti 2020 yılı için 35 dolardır.

Diğer Work and travel ücretleri neler?

Diğer ücretler olarak adlandırılan ve program ile doğrudan ilgili olmayan, fakat yurt dışına çıkmanın beraberinde getirdiği; uçak bileti ücreti, pasaport ücretleri,

Uçak Bileti Ücreti

Vize alınmadan önce veya vize alındıktan sonra Amerika’da katılımcının çalışacağı lokasyona ulaşım için Uçak Bileti satın alması gerekmektedir. Uçak biletleri gidiş ve dönüş olarak alınmalıdır. Tek yön alının biletler, Amerika’ya giriş esnasından sıkıntı yaratabileceği gibi, gidiş dönüş biletlerden de yarı yarıya ucuz değildir! Bir çok değişkene göre farklılık gösterebilen uçak biletleri fiyatları 550-850 dolar arasında değişebilmektedir.

Pasaport ücretleri

Pasaport defter bedeli ve harç bedelleri aşağıda belirtilmiştir. Öğrenci pasaportu almak isteyenler Harç bedelinden muaf tutularak sadece pasaport defter bedeli öderler. Pasaport ücretleri kısmi olarak Work and Travel 2020 ücretlerine dahildir. Pasaportunuz zaten hazırsa bu ücretleri ödemeniz gerekmez. Work and travel fiyatı içerisinde bulunmayan ek bir ücrettir.

2019 yılı güncel pasaport ücretleri

2019 yılı Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Giderleri

Cep harçlığı:

Work and travel 2020 ücretleri içerisinde dikkat edilmesi gereken, ihmale gelmeyecek, bütçenizi planlarken muhakkak göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer gider de cep harçlığıdır. Amerika’da acil durumlar için; maaşınızı alacağınız güne kadar yaşam masraflarınız, konaklama gibi hayati giderlerinizi karşılayacağınız miktardır. Bu miktarı Armada Grandee en az 900 USD olarak hesaplamanızı tavsiye etmektedir.

Fiyatlar, ödeme detayları, taksit ve vade seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Work and Travel program için ödeyeceğiniz ücret neleri kapsıyor?

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel 2020 Ücretleri, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!