fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Self Placement

Work and Travel programına Türkiye’deki öğrenciler, için iki çeşit katılım sağlayabilirler; biri Full Placement diğeri ise Work and Travel Self Placement’dır.

Self Placement başvuru sürecinde, programa katılacak katılımcılar, Amerika’da kendi iş ve konaklamalarını kendilerinin ayarlamaları gerekmektedir. Work and Travel Self Placement seçeneğini tercih eden katılımcılar, kabul edip eşleştikleri işletmeler ile ilgili tüm sorumluluğu almalıdırlar.

Eğer, işinizi kendiniz bulabilirseniz, bu durumda sadece size Sponsor olacak bir kuruma ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle Self Placement paketi, katılımcılar için daha ucuza mal olacaktır.

Self Placement Başvurucu Süreci

Daha önce programa katılmış olmalarına rağmen sponsor firmamız CIEE ile online olarak İngilizce mülakat yapılacaktır. Katılımcılar, başvurularını yaptığında Amerika’daki Sponsorumuz olan CIEE’nin boş iş sözleşmesi gönderilecektir. Bu iş sözleşmesinin Amerika’daki işverenler tarafından bütün bilgilerin, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ve hem işverenin hem de katılımcıların gerekli imzalarını atmış olması gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde doldurulan iş sözleşmesi Armada Grandee aracılığıyla, CIEE iletilecektir. CIEE’yi iş sözleşmesindeki bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla işverenle iletişime geçmesi gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl itibariyle Departmant of State tarafından gelen kurallar neticesinde işverenin CIEE’ye, ‘ worker’s compensation policy’ ve ‘ business licence ‘ belgelerini sunmak zorundadır. Ayrıca Work and Travel katılımcılarının çalışabileceği koşulları sağlamak durumundadırlar.

Self Placement programa katılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de iş ve lokasyon tercihi yaparken Work And Travel programına uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yasaklı işler ve lokasyonlar tercih edilmemelidir. Bu konuda Armada Grandee’den yardım alabilirsiniz.

Amerika’da işinizi temin ettikten sonraki Amerika’dan belgelerinizin getirtilmesi ( DS 2019 belgesi, sağlı sigortası ve sevis kaydı ) işlemini Armada Grandee olarak biz üstlenmekteyiz. Bunun yanı sıra vize randevunuzun alınması ve vize formunuzun doldurulmasını Armada Grandee olarak, biz sağlamaktayız.

Erken kayıt sadece Full Placement başvurusu yapacak katılımcılar için değil Self Plamecement başvurusu yapacak katılımcılar içinde önemlidir. İş sözleşmelerinin onaylanması işlemleri ortalama 2-3 hafta arasında sürmektedir. Bu süreç düşünerek, vize görüşmesine erken gidebilmek ve uçak biletlerini daha uyguna almak isteyen katılımcıların da işlemlerine Full Placement’ta olduğu gibi erken başvurusu yapması gerekmektedir.

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.