fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Lokasyonları

Work And Travel programının ortalama %80 lik bir kısmı çalışma süreci ile geçer. Peki programınızın büyük çoğunluğunu geçireceğiniz bu lokasyonlar nerelerdir? Her yıl yaz aylarında Türkiye’den Amerika’ya binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen Work And Travel Lokasyonları kapsamındaki işler:

 1. Yazın canlılık kazanan sahil kasabalarında,
 2. Ulusal parkların ve doğal parkların bulunduğu turistik bölgelerde,
 3. Otellerin ve eğlence merkezlerinin yoğunlukta olduğu dönemsel olarak nüfusun yükseldiği tatil yerleşimlerinde bulunur.

Sahil Kasabaları  

Work And Travel programının en yoğunlukta yaşandığı yerler olarak bilinen sahil kasabalarının ortak özelliği, kışın daha sakin olup yaz aylarında deniz turizminden dolayı yoğunlaşan yerler olmasıdır. Bu lokasyonlarda çalışabileceğiniz işler genellikle otel, eğlence merkezleri ve restoran işleridir. Denize kıyısı olmasından dolayı yaz tatili fırsatını da sizlere sunan bu kasabalar  ayrıca kalabalık ve canlı olmasından dolayı 2. iş de bulma ihtimaliniz de daha fazladır. Bu bölgelere örnek olarak:

 1. Maryland (Oceancity)
 2. New Jersey (Atlantic City, Cape May, Wild Wood)
 3. Delaware (Bethany Beach)
 4. North Carolina (Nags Head)
 5. South Carolina (Myrtle Beach,
 6. Virginia (Virginia Beach)
 7. Massachusetts (Cape Cod)
 8. New York (Long Island)

Ulusal Parkların Bulunduğu Turizm Lokasyonları   

Work And Travel lokasyonları doğrultusunda ulusal parkların da büyük bir yeri vardır. Daha çok Amerika’nın kuzey ve iç eyaletlerinde bulunan ulusal parkların girişlerine kurulmuş büyük oteller, restoranlar  Work And Travel için önemli iş kaynaklarındandır. Bu bölgelerin ortak özellikleri: nehirler, göller, ormanlarla birlikte kendine has doğal güzellikleri içinde barındırmasıdır. Bu lokasyonlarda çalışacak kişiler, hem kazandıkları parayı daha iyi koruyabilmekte, hem de boş zamanlarında dağcılık ve akan su sporları gibi birçok aktivitede bulunabilmektedir. Buralara örnek olarak:

 1. Arizona (Grand Canyon)
 2. Utah (Bryce Canyon)
 3. Montana-Wyomıng (Yellowstone National Park)
 4. California (Yosemite National Park)
 5. Colorado (Mesa Verde National Park)

Tatil Yerleşimleri

Bu lokasyonlar kışın çok daha sakin yerler iken, yazın eğlence merkezlerinin ve su parklarının açılması ile milyonlarca turistin akımına uğrayan ve eğlence üzerine kurulmuş kasabalardır. Bu bölgelerde çalışmak eğlenceli olabileceği gibi, yine iş çeşitliliklerinin de bulunduğu bölgelerdir, ayrıca bu lokasyonlarda boş zamanlarınızı eğlence merkezlerinde, havuzlarda tatil yaparak geçirebilirsiniz. Örnek olarak:

 1. Ohio (Sandusky)
 2. Wisconsin (Wisconsin Dells)
 3. Missouri (Branson)
 4. Virginia (Williamsburg)

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.