fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel ekşi sözlük

Gerekli ve gereksiz her alanda hepimizin günde defalarca başvurduğu gibi Work and Travel Ekşi Sözlük yorumları olmadan araştırma sonuçları biraz eksik kalır. Ekşi sözlük, yazarların, kendilerinin veya diğer yazarların belirlediği başlıklar hakkında tanımlayıcı ve deneyimleyici yazılarından oluşan bir sözlük formatıdır. Ekşi Sözlük, her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren katılımcı sözlük tarzında ağ sayfası olup, web sitesi Türkiye’deki katılımcı sözlükler arasında en fazla toplam ve aylık tanım yapılan sitedir. 1999’da kurulmuş olup türkiye’nin en çok ziyaret edilen 5. sitesidir.

Ekşi sözlük özgür bir platform olduğu için dileyen yazarlar dilediği konu hakkında yazabilir. Work and Travel ekşi sözlük yorumlarını sizler için derledik. Her entry’nin altına da yorum yapmayı ihmal etmedik çünkü bazı yazarların entry girdiği tarih 2002’ye dayanıyor, adeta bir work and travel zaman tüneli!

Work and Travel ekşi sözlük yorum 1


“18-28 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine amerika‘da yazın çalışma fırsatı sunan, haftada minimum 40 saat çalışmanızı gerektiren, saat başına ortalama 6-7 $ kazanacağınız program. 

Armada Grandee Cevap

O günden bugüne biraz değişti tabi, minimum 40 saat çalışmanız gerekmez. Ortalama olarak 35-40 saat civarı diyebiliriz. Yaş sınırını da 18-30 olarak güncellememiz gerek. Ortalama 6-7 dolar saatlik ücret kalmadı! Saatlik ücretler min 7.25 fakat bir çok işte 8-10 dolar civarında.

Work and Travel ekşi sözlük yorum 2

türkiyede son bir kaç senedir popüler olmuş, bir kaç acenta üzerinden iş, kalacak yer, vize sorunları halledilerek amerikada 2-3 ay gezmenin en düsük maliyete sahip olanı

Armada Grandee Cevap  Çok Doğru! 2002 senesinde Ankara’da Armada Grandee olarak bu işi yapıyorduk! fakat süreler 2-3 ay değil. 4 ay çalışma ve 1 ay da fazladan tatil süresi olarak düzeltelim.

Work and Travel ekşi sözlük yorum 3

gidildiginde yogun bir türk güruhunun içine düsülmesi yüksek olasılıktır. herkes birbirine kıl olur ama aynı zamanda muhtaçtır da o yüzden kimsenin sesi çıkmaz herkes kendi kendisine sinir küpü olur. ama arada güzel dostluklar çıkmaz mı tabiki çıkar.

Armada Grandee Cevap: Yorum yapamıyoruz 🙂

Work and Travel ekşi sözlük yorum 4

sözlük başlıklarında kendini gösteren yeni oluşumlardan birisidir. ben buna ait reklamı en son madrid’deki patlamalar başlığında gördüm mesela. 

Armada Grandee Cevap: Gerçekten rekabetin yoğun değil, kırıcı, kanatıcı olduğu dönemlerdi, Türkiye’de birlikte olup bir şeyi yüceltmek yerine herkes tekel olmayı arzuladığı için bugün bu durumdayız…

Work and Travel ekşi sözlük yorum 5

üm ülkelerdeki council organizatör şirketleri için:
(bkz: http://www.councilexchanges.org/…/wat_usa/index.asp)  

Armada Grandee Cevap: Bakın bunu biz de ilk kez farkediyoruz 🙂 Sponsorumuz CIEE’nin 2004 yılında kullandığı web sitesi adresi farklıydı! Şimdi ciee.org.

 

Work and Travel ekşi sözlük yorum 6

eni görünce gözlerim dolar, gezer dururum koyboyun diyarında temalı bir macera ve o maceraynan dolu amerika, bilibinliler, türkler, katolik ailelerin yoksul çocukları, bud light, ucuz benzin, road trip, inn, çok aktarmalı ucuz uçak bileti, eksik bilgilendirici acentalar, country, yalnizlik, dostluk, internetli kütüphaneleri, wal mart, ucuz pizza, poor boy’s lunch, şehir içi beleş telefon konuşmasi, dr pepper, rodeo öncesi sonrası ve perde arkası. 

Armada Grandee Cevap: Rastladığımız en güzel yorumlardan. Kısa net özet!

Work and Travel ekşi sözlük yorum 7

Bizim için : amerikanın her eyaletinin farklı yasaları oldugunu unutmayıp yasalara uymanız halinde, bi çok insanın hayatında yaşayabilecegi en zevkli anlara aracılık eden program.

Armada Grandee Cevap: Özgürlükler ülkesi değil, kurallar ülkesi diye boşuna denmior 🙂

Work and Travel ekşi sözlük yorum 8

sanılanın aksine amerikaya ucuz işçi sağlamak gibi bir amacı yoktur. en azınan öğrencilere verilen ücretler bunu göstermektedir. üstüne üstlük bazı yardımsever işverenler sayesinde siz amerikaya vergi ödemez, sizinle aynı şartlarda çalışan amerikalılardan daha fazla kazanırsınız. gerçek bir hayat tecrübesi; ancak türklerin çok olduğu yerlere giderseniz değişik küfürler öğrenmekle yetinip ingilizcenizi bir kenara bırakabilirsiniz. 

Armada Grandee Cevap: Programın mantığını anlayan bir genç daha! gerçi şimdi 30’lu yaşlarında ama olsun 🙂

Work and Travel ekşi sözlük yorum 8

her üniversite öğrencisinin imkanı varsa katılması gereken organizasyondur. orada çok zorlanılabilir ama türkiye’ye döndüğünüzde buna değdiğini anlarsınız neredeyse askerlik gibi anlatacak çok anınız olur.

(bkz: new jersey)

(bkz: morey’s piers)

Armada Grandee Cevap: WOHOOOOOO Morey’s Piers ile hâlâ çalışıyoruz!

Work and Travel ekşi sözlük yorum 9

hakkinda yeterince arastirma yapilip, dogru kisilerin tavsiyeleri alinarak kafa dengi 3-5 arkadas ile beraber gidildiginde tadindan yenmeyecek program. programa katilacak kisi once programa katilmak icin kafasindaki oncelikli amaci belirlemelidir. nedir alternafitler? bir yaz boyu kazanilabilecek optimum parayi kazanmak, ingilizceyi gelistirmek, eglenceli bir tatil gecirmek, amerika’yi gezip tanimak, hatun kaldirmak, yeni arkadaslar edinmek, yeni kulturler tanimak vs vs. calisilacak eyalet kesinlikle bu amaclar dogrultusunda secilmeli. belki de programin en guzel kismi paralar kazanildiktan sonra araba kiralayip amerika sahillerini turlama aktivitesidir. tekrar ruyalar ulkesine yolunuz dusene kadar paylasabileceginiz bir yigin mutluluk dolu ani aslinda programi cekici kilan ogelerin basinda gelir.

Armada Grandee Cevap: Harika bir yaz işte böyle geçiriliyor!

Work and Travel ekşi sözlük yorum 10

2013 te armada grandee sayesinde 3 arkadas gitmeyi başardığımız mükemmel program. 6 bin liraya uçak bileti dahil gidip gelmiştik. yanlız çok iyiydi ya, bak şuanda bile hatırlayıp bi tuhaf oldum vay …….nası da gidip gelmişim. o florida yok mu o florida; miamisiyle filan yedi bitirdi bizi hey gidi günler hey  

Armada Grandee Cevap: 4myrmidon bizi bul, seni seviyoruz <3

 

Work and Travel ekşi sözlük yorum 10


deneyimlerime göre programın gereklerini en kaliteli icra eden acenta armada grandee  

Armada Grandee Cevap:  Bizim deneyimlerimize göre de öyle ^^

Armada Grandee hakkında neler deniyormuş bakalım!

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.