fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel 2021

work and travel programı yaz aylarında Amerika Birleşik Devletlerinde çalışabileceğiniz ve kültürel aktivitelerde bulunabileceğiniz bir program. Her yıl 90.000 üzerinde öğrenci bu programa başvuru yapıyor ve üniversiteli olmanın tadını çıkarıyor. Work and travel programının 2020 sezonu acısıyla tatlısıyla, koronasıyla, karantinasıyla, yasaklarla, iptalleler, dertlerle, sıkıntılarla da olsa tamamlandı. Kimi başvuru sahipleri programa katılabildi, kimi katılamadı, yine de her bir öğrencinin programa katılabilmesi için 100’lerce farklı kişi ve kurum yoğun bir çaba sarf etti. Şimdi öğrenciler work and travel 2021 ücreti ne kadar olacak, work and travel 2021 başvuruları ne zaman olacak diye araştırmaya başladılar. Biz de sizlere yeni sezon hakkında derinlemesine bir çalışma hazırladık. 

Woman wears the face mask

Work and travel 2021 olacak mı?

Bulaşıcı ve salgın hastalıkların hayatımızın bir parçası olduğu 2020 yılında program adayları, Korona ve karantina, pandemi ve etkileri work and travel programına katılımı etkileyecek mi? sorularını sormakta haklılar. Work and travel programının yeni sezonda olabilmesi için aşağıdaki koşulların sağlanması gerekecektir:

1. Türkiye’de okuduğunuz üniversite pandemi nedeniyle akademik takvimini programa katılmayı engellemeyecek şekilde düzenlemeli

2. A.B.D. Elçilik ve konsolosluğu vize görüşmelerine devam etmeli

3. A.B.D. ve Türkiye arasında ticari uçuşlar devam etmeli. 

4. Program iki ülkeden birinin alacağı kararla veya kanunla iptal olmamalıdır. 

 

Bu maddelere yakından baktığımızda 2021 yılı akademik takvimleri açıklandı ve üniversitelerin %99’u haziran ayında bitiyor ve programa katılabilmek için uygun bir tarih aralığı sunuyor. A.B.D. Elçiliği ve konsolosluğu şu an için eğitim vizelerine gecikmeli de olsa devam etmektedir. A.B.D. ve Türkiye arasında şu an ticari uçuşlar devam etmektedir. Program ise 2020 yılında iptal edilmemiş ve devam etmiş, 2021 yılında ise iptal olacağına dair bir sinyal bulunmamaktadır. 

Dollars

Work and Travel 2021 ücretleri

Work and travel 2021 ücretleri belli olmuştur. Firmadan firmaya ve firmaların çalıştıkları sponsorlara göre değişiklik göstermekle birlikte work and travel programı aracılık hizmet ücretleri 2500-3000 dolar aralığında değişmektedir. Work and travel programında şirketlere ödenecek ücretlerinin değişkenlik göstermesi:

Kayıt olacağınız şirkete,
Program türüne, 
Alacağınız danışmanlığın içeriğine ve niteliğine, 
Program  vize sponsoruna, 
Program katılımcısı için yapılan sağlık sigortasının içeriğine ve poliçe özelliklerine göre değişebilmektedir.

Work and travel 2021 ücreti

Work and Travel 2021 başvuru

Work and travel programına başvurabilmek ve sonrasında kabul edilip katılabilmek için bazı koşulları sağlıyor olmalısın. Bu koşulları sponsorlar ve şirketler belirlemekte ve uygulamaktadırlar. Bazı şirketlerde ve sponsorlarda farklı uygulamaların olması bu nedenledir. Armada Grandee ve CIEE sponsorunun uyguladığı Work and Travel şartları arasında:

1. 18-15 yaşları arasında olmak

2. En fazla üniversite 3. sınıfta okuyor olmak

3. Intermediate veya üzeri İngilizce beceresine sahip olmak

4. GANO – GPA 2.00 ve üzerinde olması

sıralanabilir. Bu şartları sağladığını düşünüyorsan sen de bizle iletişime geçerek başvuru işlemlerini başlatabilirsin!

 

Work and travel başvuru şartlarını sağlıyorsan ilk yapman gereken şey bize ulaşmak, ulaştığında senden bazı bilgileri isteyeceğiz, önceden bu bilgileri hazırlayarak ilk başvuru işlemlerini hızlandırabilirsin. 

 

Kişisel Bilgiler

Adınız:

 

Soyadınız:  

 

 T.C. Kimlik no:

 

Varsa orta adınız:

 

Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl):

 

Kimlikte geçen doğum yeriniz: 

 

Adresiniz:

 

Cep telefonunuz:

 

Ev telefonunuz:

 

E-mail adresiniz:

 

Üniversiteniz:

 

Bölümünüz:

 

Sınıfınız:

 

Hazırlık okudunuz mu?

 

4lük sistemde not ortalamanız:

 

Daha Önce Work&Travel’a katıldınız mı? 

 
   

 

     

Program İle İlgili Bilgiler

 

Programa başlayabileceğiniz tarih

 

 

Programı bitirmeyi düşündüğünüz tarih

 

 

Amerika Vize reddiniz var mı?

 

 

Programa katılacağınız yaz mezun olacak mısınız?

 

 

Bölümünüz hazırlık dâhil kaç yıl eğitim veriyor?

 

 

Son 3 yıl içerisinde ağır bir hastalık ve/veya tedavi geçirdiniz mi?

 

 
 

Alerjiniz var mı? Lütfen alerjenlerinizi belirtiniz:

 

 

 Sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ilaç var mı?

 

 

 

Bu Yaz Amerika’ya gitmek

Work and Travel işleri

2021 yılında work and travel programına gelecek işlerde bir kısıtlama olacağı ön görülmemektedir. Aramda grandee olarak 50 eyalette 100lerce farklı işverenler olan görüşmelerimiz devam ediyor. Sizler için en uygun işleri bulma konusunda uzmanlığımıza güvenebilir ve yeni sezonda hayalinizdeki işe yerleşebilirsiniz. Bu işler arasında Eğlence parkları, su parkları, korku evleri, eğlence stüdyoları, yiyecek içecek alanları, restaurantlar, kafeler, mağazalar, oteller, yazlıklar, turizm tesisleri ve çok daha fazlası bulunuyor. Armada Grandee olarak Alabama Alaska Arizona Arkansas California Colorado Connecticut Delaware Florida Georgia Hawaii Idaho Illinois Indiana Iowa Kansas Kentucky Louisiana Maine Maryland Massachusetts Michigan Minnesota Mississippi Missouri Montana Nebraska statewide Nevada New Hampshire New Jersey New Mexico New York North Carolina North Dakota Ohio Oklahoma Oregon Pennsylvania Rhode Island South Carolina South Dakota Tennessee Texas Utah Vermont Virginia Washington West Virginia Wisconsin Wyoming eyaletlerinin neredeyse hepsinde işlerimiz mevcuttur. 

Programa katılmadan önce dikkat edin!

work and travel programı çok uzun yıllardır gerçekleştirilen bir program. Programda gereçekleşebilecek her türlü sorun ve sıkıntıyı daha önce tecrübe etmiş bir şirketle çalışmanız çok önemli. Work and travel şirket seçimi için ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz. Programa kayıt için gerekli ödemeleri yapmadan önce:

Programla ilgili sorularınız varsa açık bir şekilde danışmanlarımıza ulaşarak sorunuz. 
Programa katılabileceğiniz tarihleri kontrol ederek akademik takviminizi üniversiteniz ile teyit ediniz. 
Şirketlerin sözleşmelerini, verdikleri hizmetleri araştırınız. 
Ailenize danışarak ödemeler konusunda ortak bir karar alınız. 
Programa yüksek miktarlarda para kazanma hedefiyle başlamayınız
Forum, whatsapp grubu, telegram gibi bilgi kirliliği yüksek çoklu kişi paylaşım temalı platformlardan uzak durunuz. 

Armada Grandee 2021 yılında 21 yıllık deneyimi ile sizlerle

Türkiye’nin en büyük work and travel danışmanlık kadrosu ve en deneyimli work and travel markası ile 21. yılımızda da öğrencilerimizin yanındayız. Samimi, dürüst, profesyonel work and travel anlayışımız ve CIEE işbirliğimiz ile geçmişte binlerce öğrencinin tercihi olduk. 2021 yılında pandeminin yaralarını sarmaya çalışan uluslararası eğitim ve değişim programları sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan firmamız farklı her tür senaryoya hazır. Deneyimlerini sizlerle paylaşmaya hazır work and travel deneyimli danışmanlarımızın rehberliğinde sizlere hayatınızın en güzel yazını yaşatmak için yanınızdayız. 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.