fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Varşova’da Üniversite Eğitimi


Gelişmekte olan ekonomisi, Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte aldığı yatırımlarla eğitim kalitesini artıran üniversiteleri ile Polonya, Avrupa’nın ortasında yer almaktadır. Polonya, üniversite ve yüksek lisans eğitimi için düşünüldüğünde Türk öğrenciler için de uygun maliyetli eğitim, yaşam ve konaklama koşullarıyla ön plana çıkan ülkelerden biridir.

Bu yazımızda Polonya’da üniversite ve yüksek lisans eğitimi alınabilecek şehirlerden Varşova’yı tanıtacağız. Varşova’da üniversite eğitimi almak isteyen ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere tercihlerini yaparken gitmek istedikleri şehir hakkında bilgi sahibi olmaları için Polonya’da Üniversite Eğitimi Alınabilecek Şehirler – Varşova yazımızı dikkatle okumalarını tavsiye ederiz.

Başkent Varşova

Vistula Nehri üzerinde yer alan Varşova, Polonya’nın başkentidir ve ayrıca ülkenin en büyük şehridir. Varşova tarihi ve kültürüyle Avrupa’nın gözde kentlerinden biridir. Konumu itibariyle Avrupa’nın kalbinde yer almaktadır. Nüfusunun yarısından fazlasını yabancıların oluşturduğu Varşova, çok çeşitli bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Yabancı turistlerin ve öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu kentte doğal olarak yoğun olarak İngilizce konuşulmaktadır.

Varşova, ekonomisi en hızlı büyüyen Avrupa kentlerinden biridir. Zengin insan sermayesi, alt yapısı ve ulaşım kolaylığı gibi faktörler sayesinde birçok uluslararası firmayı kendine çekmektedir. Kentte bulunan 27 kayıtlı firma ve sayısız yerel start-up firmalar çok sayıda insana iş olanağı sunmaktadır.

Varşova'da Üniversite Eğitimi

Varşova'da Üniversite Eğitimi

Varşova Üniversiteleri

Polonya, bünyesinde en çok üniversite barındıran ülkelerden birisidir.

Polonya’nın en büyük şehri olan Varşova’da ise 90’ın üzerinde üniversite yer almaktadır. Bunlardan Varşova Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Kozminski Üniversitesi ve Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi gibi üniversiteler, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan ve YÖK tarafından da tanınan üniversitelerdir.

Varşova’da Üniversite Eğitimi almanız, kariyeriniz açısından size büyük bir katkı sunacaktır.

Varşova’da Yaşam

Varşova, öğrenciler için hem ekonomik hem de sosyal hayat açısından yaşaması kolay ve keyifli bir şehirdir. Kış ayları Türkiye’den çok daha soğuk geçmektedir. Ulaşım ağları geniş olan Varşova, sosyal ve kültürel aktiviteler olarak da öğrencilere geniş imkanlar sunmaktadır.

Polonya’nın oldukça hareketli olan başkenti Varşova, birçok kültürel etkinlik ve festival sunmaktadır.  Varşova Kültürler arası Festivali, Varşova Film Festivali, Varşova Uluslararası Caz Festivali Varşova’da düzenlenen sanat ve kültürel etkinliklere örnek olarak gösterilebilir.

Daha detaylı bilgi ve Polonya’da Üniversite ve Yüksek Lisans eğitimi ile ilgili olarak bize ulaşmak isterseniz bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Varşova'da Üniversite Eğitimi

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.