fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 1945 yılında Polonya’nın Wroclaw şehrinde kurulmuştur fakat temellerini 160 yıldan fazla deneyimi olan Lviv Teknoloji Üniversitesi ve Breslau Teknink Yüksek Okulundan alır. Polonya’nın en iyi üç teknik üniversitesinden biri olarak gösterilen Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yüksek eğitim kalitesi, geniş bilimsel çalışmaları ve dinamik endüstri bağlantılarıyla ön plana çıkan bir üniversitedir.

Güneybatı Polonya’da yer alan Wroclaw Polonya’nın en büyük dördüncü şehirdir. Orda nehri üzerine kurulu olan şehir Varşova’nın ardından Polonya’nın en büyük ikinci finansal merkezi olarak görülmektedir. 600.000 civarında nüfusu ile oldukça önemli bir şehirdir.

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitsi bünyesinde 16 fakülte, 2.000’den fazla akademik personel ve 30.000 civarında da öğrenci bulundurur. Uluslararası öğrenci sayısı her yıl 1.000 civarında olan üniversitenin dünya üzerinde 499 farklı ülkeden 180 civarında partneri bulunmaktadır. Teori ve pratiği bir araya getirmeyi hedefleyen üniversite, teknik bilimler, matematik, doğa bilimleri, ekonomi ve sanatla birlikte akademik temellere ve uygulamalı araştırmalara önem verir.

Teknolojik araştırmaları ve yeniliklere açık olan üniversite araştırma ve geliştirme için dünyanın önde gelen firmalarıyla partnerlik içindedir. IBM, Nokia, Siemens, Volvo, Google, Whirpool ve MAN üniversitenin partnerlerinden yalnızca bazılarıdır. Erasmus ve üniversitelerle yapılan özel anlaşmalarla da değişim programlarına destek veren üniversite her yıl 600 civarında değişim öğrencisini de misafir etmektedir. 300 civarında binası bulunan üniversite, öğrencilerin kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarını da kullanabileceği bir kampüs alanı içerisindedir.

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde Lehçe ve İngilizce programlar sunmaktadır. Dil gelişimine ihtiyaç duyan öğrencilere ayrıca İngilizce Hazırlık imkânı da sunan Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından da onaylanan üniversite dünya sıralaması listelerinden CWTS’e göre 583, URAP’a göre 721, QS’e göre 801 – 1000 sıralamaları arasında ve ARWU’ya göre de 901 – 1000 sıralamaları arasındadır. Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.