fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş: 1816 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Varşova Üniversitesi

Her yıl yaklaşık 60.000 öğrencinin eğitim gördüğü Varşova Üniversitesi 1816 yılında kurulmuştur. Üniversite adayları, Varşova Üniversitesi’nde geniş bir yelpazede program seçeneğine sahiptir. İnsani bilimlerden, sosyal ve doğa bilimlerine kadar birçok programı sunan üniversitenin 20 tane de İngilizce programı bulunmaktadır. 3.500 kadar akademik personeli olan üniversitenin öne çıkan bölümleri Uluslararası İlişkiler, İşletme, Ekonomi ve Psikolojidir.

Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Varşova’da yaklaşık 2 milyon insan yaşamaktadır. Uluslararası öğrenci sayısı en yüksek şehir olan Varşova aynı zamanda da önemli bir tarihe sahip kültürel bir şehirdir.

Varşova Üniversitesi öğrencileri için lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok program sunar. Uluslararası tanınırlığı oldukça yüksek olan üniversite yabancı öğrenciler arasında da oldukça popülerdir. Her yıl 3.000 civarında uluslararası öğrenciyi ağırlayan Varşova Üniversitesi eğitim ve araştırma kalitesine oldukça önem verir. Mezunlarının yüzde 94’ünün mezuniyetten sonra kısa bir zaman içerisinde iş bulduğu üniversite Polonya’nın en prestijli, gelişime açık ve çok yönlü üniversitelerinden biridir.

Varşova Üniversitesi öğrencilerine yalnızca kaliteli bir eğitim sunmaz. Bunun yanında sosyal alanları, kütüphanesi ve yurtlarıyla da öğrencilerine ders dışında aktivite imkânı sunar. 6 farklı yurtta, 2.800 civarında öğrenciye yurt imkânı sunan üniversite öğrencilerini, öğrenci kulüpleriyle de destekler.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 601- 8000 sıraları arasında, CWTS’e göre 443. Sırada, URAP’a göre 342. Sırada ve QS’e göre de 394. Sırada yer alan üniversite, Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de oldukça uygun bir seçenektir. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Uzaktan Eğitim şeklinde programlar sunan Varşova Üniversitesi Polonya’nın başkenti Varşova’da oldukça prestijli bir üniversitedir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Varşova Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.