fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi

Kuruluş: 1809 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi 1809 yılında kurulmuştur. Polonya’nın en eski ve en iyi üniversitelerinde biri olan Varşova Tıp Üniversitesi 1950 yılında üniversite fakülte olarak eğitim vermekten çıkıp ayrı bir üniversite haline gelmiştir. Üniversite 200 yıllık geçmişiyle tıp, eczacılık ve diş hekimliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi veren Polonya’nın en prestijli tıp üniversitesidir. 10.000’e yakın öğrencisi olan üniversitenin 1.7000 civarında da akademik personeli vardır. Üniversitenin eğitimi klinik ve farmasötik anlamda uluslararası standartlardadır. Akademik kadrosu oldukça güçlü olan üniversite tıp bilimine yaptığı katkılardan dolayı uluslararası bir ün kazanmıştır.

Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Varşova’da yaklaşık 2 milyon insan yaşamaktadır. Uluslararası öğrenci sayısı en yüksek şehir olan Varşova aynı zamanda da önemli bir tarihe sahip kültürel bir şehirdir.

Varşova Tıp Üniversitesi, bilimsel ve klinik araştırmalara da dahil olan beş hastanesinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunmaktadır. Varşova’da bulunan diğer hastanelerle de ortak olarak çalışan üniversite aynı zamanda da Bologna süreci içerisinde yer alır ve Avrupa Kredi Sistemine uygun olarak müfredatını hazırlar.

Polonya’nın bilim ve kültür merkezi, aynı zamanda da başkenti olan Varşova’da yer alan Varşova Tıp Üniversitesi, birçok uluslararası kuruluş ve derneğin de üyesidir. Üniversite kaliteli ve araştırmaya dayanan bir eğitim sunmasının yanı sıra öğrencilerine sosyal olarak da imkanlar vermektedir. Bünyesinde hazırlık sınıfı da bulunan üniversite, Polonya’da Tıp, Diş Hekimliği ya da Eczacılık okumak isteyen öğrenciler için ilk akla gelecek seçeneklerden biridir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 681. Sırada ve URAP’a göre de 841. Sırada bulunan üniversite, Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Bölümler

Polonya’da, Varşova Tıp Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.