fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1826 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi Polonya’nın en eski teknik üniversitesidir. 180 yıldır mühendislik eğitimi veren üniversite teknolojinin teknik anlamda gelişmesi oldukça büyük oranda katkıda bulunmuştur. Üniversite yetkilileri ve akademik personeli her zaman kaliteli eğitim vermek için uğraş gösterirler. Açılan yeni bölümlerle, oluşturulan laboratuvarlarla ve endüstri ilişkileriyle Varşova Teknoloji Üniversitesi gelenek ve modernliğin birleştiği bir üniversite olarak tanımlanabilir.

Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Varşova’da yaklaşık 2 milyon insan yaşamaktadır. Uluslararası öğrenci sayısı en yüksek şehir olan Varşova aynı zamanda da önemli bir tarihe sahip kültürel bir şehirdir.

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin 2.500 civarı akademik personeli ve 40.000’e yakın öğrencisi bulunmaktadır. Uluslararası öğrenci sayısı her yıl 1.500’e ulaşan üniversite, Polonya’da teknik yüksek öğretim noktasında en önemli üniversitedir. Her yıl 5.000 civarında mezun veren üniversite İletişim Bilimlerinden Mimarlığa kadar birçok öğrenciye lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunar. Endüstri bağlantıları güçlü olan Varoşa Teknoloji Üniversitesi, bünyesinde yürüttüğü araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile modern bilim ve ekonominin zorluklarına cevap aramaya çalışır. Varşova Teknoloji Üniversitesi yalnızca Polonyalı yenilikçiler ile değil aynı zamanda da farklı milletlerden firmaları ve yaratıcı fikirleri destekler.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları arasında, ARWU’ya göre 701 – 800 sıraları arasında, CWTS’e göre 629. Sırada, URAP’a göre 574. sırada ve  QS’in değerlendirmesine göre 601 – 650 sıraları arasında yer alan üniversite Polonya’da teknik bir üniversitede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Bünyesinde İngilizce Hazırlık ve Bölüm Hazırlık eğitimi de sunan Varşova Teknoloji Üniversitesi hem Polonyalı hem de uluslararası öğrenciler için yurt seçenekleri de sunar. 11 farklı yurtta, öğrenciler tek, iki kişi ya da üç kişilik odalarda kalabilirler.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Varşova Teknoloji Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.