fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Varmiya-Mazurya Üniversitesi

Varmiya-Mazurya Üniversitesi

Kuruluş: 1999 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Varmiya-Mazurya Üniversitesi

Polonya’da gelişmekte olan üniversitelerden biri olan Varmiya-Mazurya Üniversitesi 1999 yılında kurulmuştur. Tıp, Veterinerlik ve Jeodezi ve Haritacılık bölümleriyle öne çıkan üniversitenin 40.000 civarında öğrenci ve 2.000 civarında da akademik personeli vardır.  Üniversitenin 16 farklı fakültesi bulunmaktadır.

Olszytn, Polonya’da Varmiya-Mazurya’da bulunmaktadır. Lyna nehrinin yanında yer alan şehir Varmiya-Mazurya Voyvodalığı’nın da başkentidir. Küçük bir şehir olan Olsxytn doğasıyla ve öğrenci dostu atmosferiyle öne çıkmaktadır. Varşova’dan trenle 3 saat uzaklıkta bulunmaktadır.

Varmiya-Mazurya Üniversitesi’nin geleneği şehirde bulunan üç yüksek öğretim kurumundan gelmektedir. Tarım ve Teknoloji Akademisi, Pedagoji Enstitüsü ve Varmiya İlahiyat Enstitüsünün birleşmesiyle kurulmuştur.

Üniversite araştırmaya dayanan çalışmalara önem vermektedir ve araştırma faaliyetleri genç bilim adamları ve doktora öğrencileri tarafından gerçekleştirilir Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edilir. Üniversitenin kampüsü 230 hektarlık bir alanı kaplar, büyük bir orman ve 4 gölle çevirilidir. Kortowskie Gölü öğrenciler için de güzel bir rekreasyon alanı olarak düşünülebilir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre de dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasında 865. Sırada yer alan Varmiya-Mazurya Üniversitesi Polonya’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Varmiya-Mazurya Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.