fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Silezya Üniversitesi

Silezya Üniversitesi

Kuruluş: 1968 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Silezya Üniversitesi

Polonya’nın Katoviçe şehrinde bulunan Silezya Üniversitesi, tam kapsamlı bir yüksek öğretim kurumudur. 1968 yılında kurulan üniversitenin Sanat, Beşerî Bilimler, Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri, Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji alanlarında 70’den fazla programı ve 200’den fazla da uzmanlık alanı vardır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde programlar sunan Silesia Üniversitesi’nin Katoviçe, Sosnowiec, Chorsow ve Cieszyn’de 4 kampüsü vardır. Üniversitenin 25.000 kayıtlı öğrencisi ve 2.100 civarında da akademik personeli bulunmaktadır.

Polonya’nın güneyinde yer alan Katoviçe, Yukarı Silezya bölgesinin en büyük şehridir. Şehir aynı zamanda da Silezya Voyvodalığının da başkentidir. Merkezinde 300.000 civarında nüfusu olan şehir, banliyölerin de birleşmesiyle beraber 3,5 milyon nüfusa ulaşan geniş bir bölgeye yayılır.

Silezya Üniversitesi’nin kökleri 1928 yılında kurulan ve 1939 yılına kadar devam eden Katowice Pedagoji Enstitüsü’ne dayanmaktadır. Üniversitenin temelleri İkinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra 1950’de kurulan Katowice Yüksek Pedagoji Okulu’yla beraber atılmıştır. 12 farklı fakültesi bulunan üniversitenin birçok üniversiteyle de uluslararası olarak iş birliği bulunmaktadır.

Silezya Üniversitesi kaliteli bir eğitimin yanı sıra öğrencileri için topluluklar vasıtasıyla birçok aktivite sunar. Üniversitenin amacı öğrencileri yalnızca finansal, psikolojik ve yasal konularda desteklemek değil aynı zamanda da işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırmaktır.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 762. Sırada, URAP’a göre 865. sırada ve QS’in değerlendirmesine göre 801-1000 sıraları arasında yer alan üniversite Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun seçeneklerden birisidir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Silezya Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.