fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Silezya Teknoloji Üniversitesi

Silezya Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Silezya Teknoloji Üniversitesi

Silezya Teknoloji Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. Polonya’daki en prestijli üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversitenin bir kısmı Silezya’da Gliwice’de bulunmaktadır. 70 yıllık bir geleneğe sahip ve aynı zamanda da modern bir üniversite olan Silezya Teknoloji Üniversitesinin 24.000 civarında öğrencisi ve 1.700 civarında da akademik personeli vardır. Mezunları oldukça yüksek maaş almaktadırlar. Polonya’daki üst düzey yöneticilerin yüzde onu Silezya Teknoloji Üniversitesinden mezundur. Üniversite Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümüyle öne çıkmaktadır.

Polonya’nın güneyinde yer alan Katoviçe, Yukarı Silezya bölgesinin en büyük şehridir. Şehir aynı zamanda da Silezya Voyvodalığının da başkentidir. Merkezinde 300.000 civarında nüfusu olan şehir, banliyölerin de birleşmesiyle beraber 3,5 milyon nüfusa ulaşan geniş bir bölgeye yayılır.

Polonya’daki en iyi bilim ve teknoloji üniversitelerinden birisi olarak Silezya Teknoloji Üniversitesi, iş dünyası ve sanayi şirketleriyle doğrudan ilişki içerisindedir. Kaliteli bir eğitimin yanı sıra üniversite öğrencilere kendilerini geliştirmek için de oldukça uygun imkânlar sunmaktadır. Öğrenci birlikleri ve 100’ü aşkın bilim derneği ile öğrencilere ders dışı aktivite imkânı da sunmaktadır. Üniversitenin amacı öğrencilerini uluslararası öğrencileriyle bütünleştirerek akademik yıl boyunca çeşitli spor, gezi ve kültür programları sunmaktır. Silezya Teknoloji Üniversitesi, öğrencileri için kampüs içerisinde yurt imkânı da sunmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 813. sırada, URAP’a göre 934. yer alan üniversite Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun seçeneklerden birisidir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Silezya Teknoloji Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.