fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

Kuruluş: 1919 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi Polonya’nın batısında Poznan şehrinde yer alan prestijli bir tıp üniversitesidir. Geleneği 1919 yılında Poznan Üniversitesi’nin kuruluşuna dayanmaktadır. 1950 yılında ayrı bir kurum olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 2007 yılında da üniversite unvanını kazanmıştır. 100 yıla yakın bir akademik tecrübe ile Polonya’nın önde gelen tıp üniversitelerinden biridir. Üniversite aynı zamanda da Polonya’daki en büyük eğitim, araştırma ve klinik merkezi olarak tanınmaktadır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nin gelişimi araştırmaya ve uluslararası iş birliklerine dayanmaktadır. Yabancı üniversiteler ile çeşitli araştırmalar yaparak ve ortak yayınlar çıkararak bilimsel çalışmalara destek olmaktadır. Üniversitenin 1.000’i uluslararası olmak üzere, 7.000 üzerinde öğrencisi ve 1.400 civarında da akademik personeli vardır.

Önemli bir ticaret ve endüstri şehri olan Poznan, Orta-Batı Polonya’da Warta Nehri etrafına kurulmuş, Polonya’nın en büyük 4. Ekonomi merkezi olan şehridir. Şehir her yıl 150.000 civarında öğrenciyi ağırlar. Nüfusu 500.000’in üzerinde olan şehrin önemli üniversitelerinden biri de Poznan Teknoloji Üniversitesidir.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi sunduğu müfredat ile öğrencilere klinik vaka çalışmalarının kapsamlı kullanımıyla probleme dayalı öğrenme yöntemini öğretir. Tıbbi çalışmaları boyunda Poznan’da bulunan öğrenciler Poznan’ın tarihi ve kültürel aktiviteleriyle de çok kültürlü bir ortam içerisinde üniversite deneyimlerini yaşayabilirler.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 725. Sırada, URAP’a göre 996. sırada yer alan üniversite Polonya’da tıp, diş hekimliği ve eczacılık eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun seçeneklerden birisidir.

Bölümler (İngilizce)

Diş Hekimliği Bölümü: 5 yıllık olan bölüm, lise mezuniyeti sonrasında kabul verir. Adaylarının biyoloji, kimya ve fizik derslerinden yüksek notlarla mezun olmaları beklenir. Öğrencilerden akademik başarılarının yanı sıra yapılacak olan mülakatta da başarılı olmaları beklenir. Öğrenciler mezuniyetleri sonrasında Kanada ve Amerika’da iki yıl daha eğitim alarak Kuzey Amerika’da da lisanslı olarak diş hekimliği yapabilirler. Eğitim dili İngilizcedir.

Tıp Bölümü: 6 yıllık bir bölümdür. Öğrenciler lise mezuniyeti sonrasında programa dahil olabilirler. Öğrencilerden Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin yüksek olması beklenir. Akademik başarılarının yanı sıra öğrencilerin üniversite tarafından yapılacak olan mülakatta da başarılı olması beklenir. Program Kaliforniya Tabipler Kurulu tarafından tanınır. Program iki bölüme ayrılır; ilk üç yıl pre-klinik olarak geçer. Dördüncü ve beşinci yılda öğrenciler klinik eğitim alırlar ve altıncı yılda da öğrenciler seçmeli klinik uygulamalara geçerler. Öğrenciler programı tamamladıklarında Tıp Doktoru unvanı alırlar. Eğitim dili İngilizcedir.

Fizyoterapi Bölümü: 5 yıllık bir bölümdür. Avrupa müfredatı ile eğitim verilmektedir. Öğrenciler doğa bilimleri ve İngilizce noktasında gerekli başarıyı gösterdikten sonra üniversitenin de yapacağı mülakat neticesinde programa kabul edilir. Eğitim dili İngilizcedir.

Polonya’da, Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.