fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1919 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi temellerini, 1919 yılında kurulan Makine Mühendisliği Eyalet Okulu’ndan alır.  Üniversitenin hedefi, toplum ve ekonomiye dayanan, araştırmayı ve teknolojik gelişmeleri seven kaliteli mühendisler yetiştirmektir. 10 farklı bölümden oluşan Poznan Teknoloji Üniversitesi’nin 21.000 lisans ve 1.600 yüksek lisans öğrencisi, yaklaşık olarak da 1.300 akademik personeli bulunmaktadır.

Önemli bir ticaret ve endüstri şehri olan Poznan, Orta-Batı Polonya’da Warta Nehri etrafına kurulmuş, Polonya’nın en büyük 4. Ekonomi merkezi olan şehridir. Şehir her yıl 150.000 civarında öğrenciyi ağırlar. Nüfusu 500.000’in üzerinde olan şehrin önemli üniversitelerinden biri de Poznan Teknoloji Üniversitesidir.

Poznan Teknoloji Üniversitesi Polonya’da fazlasıyla tanınan öncü bir üniversitedir. Üniversite endüstrinin ihtiyaçlarına göre eğitim verir ve kültürünü bu şekilde oluşturmuştur. Mottosu, “Pozitif İklimde Teknoloj” olan üniversite görev olarak aşağıdaki maddeleri belirlemiştir.

Poznan Teknoloji Üniversitesi’nin bazı başarıları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Poznan Teknoloji Üniversitesi‘nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.