fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

İsmini Mikolaj Kopernik’ten alan Mikolaj Kopernik Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. 30.000 civarında öğrencisi ve 2.000 civarında da akademik personeli olan üniversite Polonya’nın Torun şehrinde yer almaktadır. 100’den fazla alanda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan üniversitenin 17 fakültesi vardır. Üniversite hem uluslararası değişim programları (Eramsus+) hem de ulusal (Most Programı) değişim programlarına da dahildir. Uluslararası iş birlikleriyle de yurt dışında üniversiteler için beraber çalışmalar yürütmektedir.

UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde yer alan Torun şehrinin nüfusu 200.000 civarındadır. Şehir Mikolaj Kopernik’in doğduğu tarihi bir şehirdir. Gotik orta çağ mimarisinin hâkim olduğu şehrin uzun bir tarihi vardır. İlk yerleşimin M.Ö 1000’li yıllarda başladığı bilinen şehir Orta Çağ’da Slavların yerleşim yerlerinden biri olmuştur.

Mikolaj Kopernik Üniversitesi 80 farklı alanda lisans yüksek lisans ve doktora düzeyinde 16 fakültede eğitim vermektedir. Fakültelerinin çoğu Torun Kampüsü’ndedir. Tıpla ilgili fakülteler Bydgoszcz şehrinde bulunan kampüste yer almaktadır. Mikolaj Kopernik Üniversitesi’nin sahip olduğu araştırma tesisleri Polonya’daki en iyileri arasında sayılmaktadır. Astronomi Merkez, 32 metrelik dev bir teleskopa ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin önemli mezunları arasında gökbilimciler Maciej Konacki ve Aleksander Wolszczan de vardır. Diğer önemli mezunları, şair Zbigniew Herbert ve etnografı Jan Rompsczi olarak söylenebilir. Ünlü ve prestijli bir üniversitedir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 687. Sırada, URAP’a göre 845. sırada ve QS’in değerlendirmesine göre 801-1000 sıraları arasında yer alan üniversite Polonya’da lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun üniversitelerden biri olarak düşünülebilir.

Mikolaj Kopernik Üniversitesi Lisans Bölümleri (İngilizce)

Mikolaj Kopernik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Mikolaj Kopernik Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.