fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

Kuruluş: 1944 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi Polonya’nın doğusunda, Lublin’de yer alan en büyük devlet üniversitesidir. Farklı akademik kültürleri ve gelenekleri birleştiren üniversite 1944 yılında kurulmuştur. Prof. Henryk Raabe üniversitenin ilk rektörüdür. 20.000 civarında öğrencisi olan üniversitenin 1.700 kadar akademik personeli vardır. Uluslararası İlişkiler, İşletme, Ekonomi ve Bilim-Teknoloji bölümleriyle öne çıkan üniversitenin 12 fakültesi bulunmaktadır.

Lublin, Polonya’nın doğusunda yer almaktadır. 400.000’e yakın insanın yaşadığı şehir Lublin Voyvodalığı’nın da başkentidir ve ülkenin de en büyük 9. Şehridir. Başkent Varşova’ya trenle 3 saat uzaklıkta olan şehrin nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturur.

12 farklı fakültesinde 60’tan fazla program ve 200 civarında da uzmanlık alanıyla öğrencilere programlar sunan Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyine öğrencilere hizmet vermektedir. 2.000 civarında uluslararası öğrencisi de olan üniversitenin dünya üzerinde 180 civarında uluslararası partnerliği bulunmaktadır.

Kütüphanesi, multimedya merkezi, laboratuvarları ve yurtları ile üniversite öğrencilerine Lublin’de kaliteli bir eğitimin yanı sıra aynı zamanda da güzel bir sosyal alan yaratmaktadır. Kendi bünyesinde 9 farklı öğrenci yurdu da olan üniversite öğrencilerine tek, çift ve üç kişilik yurtlar sunar. Yurtlar genellikle yürüme mesafesindedir.

Eğitimin yanı sıra araştırmaya da önem veren üniversite fakültelerinde ve disiplinler arası merkezlerinde akademik anlamda araştırmalar yaparak önemli başarılara imza atmıştır. 70 yıldan fazla tarihi, kültür ve gelenekle şekillenen akademik yapısı ile Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi Polonya’nın önemli üniversitelerinden biridir. Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 839. Sırada yer alan üniversite, Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için de uygun bir seçenektir. Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi’nin İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümleri aşağıdaki gibidir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.