fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Lublin Tıp Üniversitesi

Lublin Tıp Üniversitesi

Kuruluş: 1950 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Lublin Tıp Üniversitesi

Lublin Tıp Üniversitesi, Polonya’nın Lublin kentinde yer alan bir Tıp okuludur. Tarihi 1944 yılında uzanan üniversite 1950 yılında üniversite olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 1973 yılında üniversiteye Diş Hekimliği bölümü de eklenmesiyle bölüm sayısı artmaya başlamıştır. Üniversitenin ayrıca uluslararası hastanelerle de iş birliği vardır. Danimarka, Kopenhag’da Hvidovre Hastanesi, Hollanda’da Ziekenhuis Tilburg Hastanesi ve Ukrayna’da Lvov Tıp Üniversitesi’yle iş birliği vardır.

Lublin, Polonya’nın doğusunda yer almaktadır. 400.000’e yakın insanın yaşadığı şehir Lublin Voyvodalığı’nın da başkentidir ve ülkenin de en büyük 9. Şehridir. Başkent Varşova’ya trenle 3 saat uzaklıkta olan şehrin nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturur.

Lublin Tıp Üniversitesi’nin İngilizce kısmı 2001 yılında kurulmuştur. Bu kısım öğrencilere İngilizce müfredat tasarlamak için oluşturulmuştur. 4 yıllık ve 6 yıllık programlar sunan Lublin Tıp Üniversitesi öğrencilerin gerekli şartları sağlamasından sonra, mezuniyet sonrasında Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde klinik staj yapma hakkı verir. 7.000 civarında öğrencisi ve 1.000 civarında da akademik personeli bulunan üniversite Tıp ve Diş Hekimliği bölümleriyle öne çıkmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan üniversite, URAP’ın değerlendirmesine göre 934. Sırada yer almaktadır. Bu sebeple, Polonya’da Tıp Eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Lublin Tıp Üniversitesi Bölümleri (İngilizce)

Diş Hekimliği Bölümü: 5 yıllık bir programdır. Lise mezuniyeti sonrasında başvuru yapılabilir. 100 sorudan oluşan biyoloji, fizik, kimya ve matematik sorularının yer aldığı bir giriş sınavı vardır. Dil yeterliliği olarak IELTS Akademik 6.0 ve üzeri bir skor istemektedir. Öğrencilerin sınav için Polonya’ya gitmeleri gerekmektedir. Sınav için başvurular temmuz ayında yapılır ve öğrenciler sınava ağustos ayında girerler.

Tıp Bölümü: 6 yıllık bir programdır. Lise mezuniyeti sonrasında başvuru yapılabilir. 100 sorudan oluşan biyoloji, fizik, kimya ve matematik sorularının yer aldığı bir giriş sınavı vardır. Dil yeterliliği olarak IELTS Akademik 6.0 ve üzeri bir skor istemektedir. Öğrencilerin sınav için Polonya’ya gitmeleri gerekmektedir. Sınav için başvurular Nisan ayında başlar ve temmuz ayının başında sonra erer. IELTS Akademik 6.0 ve üzeri bir skor istemektedir. Öğrencilerin sınav için Polonya’ya gitmeleri gerekmektedir.

Polonya’da, Lublin Tıp Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.