fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi

Kuruluş: 1949 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi 1949 yılında kurulmuştur ve Polonya’nın en büyük tıp üniversitelerinden biridir. 1940’la dayanan geleneği ile tıp ve tıpla ilgili alanlarda uzmanlar yetiştirmektedir. Çok kültürlü bir ortamı bulunan üniversitenin her yıl 700 üzerinde uluslararası öğrencisi vardır. Toplam öğrenci sayısı 9.000 civarında olan Lodz Tıp Üniversitesi’nin 1.500 civarında akademik personeli vardır.  2002 yılında, Lodz Tıp Akademisi ismi değiştirilerek Lodz Tıp Üniversitesi ismini almıştır.

Polonya’nın nüfus olarak en büyük ikinci şehri olan Lodz, Lodz Voyvodası’nın başkentidir. Ülkenin ortasında yer alan şehrin nüfusu 700.000 civarındadır. Lodz hem önemli bir ticaret hem de endüstri şehridir. Lodz şehrinde üç devlet üniversitesi bulunmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi’nin 6 araştırma enstitüsü, 49 farklı uzmanlık alanı, 7 tam teçhizatlı hastanesi, her yıl 438.000 danışanı ve 22 yurt dışı üniversite partnerliği vardır. Üniversitenin ayrıca Erasmus değişim programı anlaşması da bulunmaktadır. Farklı ülkelerden her yıl 100 civarında uluslararası değişim öğrencisi ağırlamaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi öğrencileri için kampüsü içerisinde yurt imkânı da sunar. Bunun dışında Lodz şehrinde uluslararası öğrenciler için kiralık dairelerde bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerine konaklama noktasında farklı kurumlar aracılığıyla yardımcı olmaktadır. Hafta içi tam gün, hafta sonları da yarım gün açık olan kütüphanesinde de öğrencilere konferans salonu, sessiz odalar ve sosyalleşebilecekleri alanlar da sunar.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 714. ve URAP’a göre de 916. sırada yer alan Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun olan bir üniversitedir.

Lodz Tıp Üniversitesi Bölümleri

Diş Hekimliği Bölümü: 5 yıllık bir bölümdür. Programın esas amacı diş hekimliği mesleğini yapabilecek, modern teknikler kullanarak, Avrupa Birliği standartlarında nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Eğitim dili İngilizcedir. Giriş şartı olarak lise diploması ve minimum 6.0 ve üzeri IELTS skoru istenmektedir. Kimya, Biyoloji, fizik ve Matematik notlarının yüksek olması gerekir.

Tıp Bölümü: Lise mezunu öğrenciler için tasarlanmış Avrupa standartlarında bir 6 yıllık Tıp eğitimidir. Başvuruları yılda 1 defa açılır.  Program 3 yıl (6 Dönem) boyunca klinik öncesi temel konular üzerine yoğunlaşır. Diğer 3 yılda da (6 Dönem) klinik üzerine yoğunlaşır.  Dönem Ekim ayında başlar ve haziran ayında sona erer. Giriş şartı olarak lise diploması ve minimum 6.0 ve üzeri IELTS skoru istenmektedir. Kimya, Biyoloji, fizik ve Matematik notlarının yüksek olması gerekir.

Polonya’da, Lodz Tıp Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.