fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Jagiellonian Üniversitesi

Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş: 1364 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Jagiellonian Üniversitesi

1364 yılında kurulan Jagiellonian Üniversitesi Polonya’nın en eski üniversitesidir. Önceki ismi Krakow Üniversitesi olan üniversitesi, Polonya’nın Krakow şehrinde yer almaktadır. 40.000’den fazla öğrencisi olan üniversitenin aynı 4.000’e yakın da akademik personeli vardır. Üniversitenin 15 fakültesi bulunmaktadır. Bu fakültelerde insani bilimler, hukuk, doğa ve soysal bilimler ile tıp üzerine eğitim verilmektedir. Üniversite temel olarak Leh dilinde programlar sunmasına rağmen İngilizce ve Almanca programları da bulunmaktadır.

Uzun bir geleneği olan üniversite, tarihi ile Polonya’nın en prestijli üniversitesi olarak da görülmektedir. Üniversitenin kütüphanesi Polonya’nın en geniş Orta çağa ait kitap koleksiyonlarını içermektedir. Krakow Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Krakow’dadır. Tarihi ve eski bir şehir olan Krakow’da 1 milyona yakın insan yaşamaktadır. Krakow Polonya Voyvodasının da başkentidir.

Birçok ünlü mezunu da olan Jagiellonian Üniversitesi’nin uluslararası camiada da birçok partner üniversitesi bulunmaktadır. Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’a göre 601 – 800 sıralamaları arasında, CWTS’e göre 549. Sırada, URAP’a göre 676. Sırada ve QS’e göre de 801 – 1000 sıralamaları arasında bulunan üniversite, Polonya’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için oldukça uygun bir seçenektir.

Jagiellonian Üniversitesi Lisans Programları (İngilizce – Almanca)

Jagiellonian Üniversitesi Yüksek Lisans Programları (İngilizce – Almanca)

Polonya’da, Jagiellonian Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.