fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Gdansk Üniversitesi

Gdansk Üniversitesi

Kuruluş: 1970 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Gdansk Üniversitesi

Pomeranya bölgesinin en büyük yüksek eğitim kurumu olan Gdansk Üniversitesi 1970 senesinde iki yüksek eğitim enstitüsünün, Sopot Ekonomik Yüksek Okulu ve Gdansk Pedagoji Yüksek Okulu, birleşmesi sonucunda kurulmuştur. 11 fakültede, 28.000 civarında öğrencisi olan üniversitenin 1.7000 civarında da akademik personeli bulunmaktadır. Biyoloji, Biyoteknoloji ve Kimya bölümleriyle öne çıkan üniversite Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak görülmektedir.

Polonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Gdansk şehrinde yaklaşık 500.000 insan yaşamaktadır. Ülkenin en büyük 4. Şehri olan Gdansk tarih boyunca da önemli yer tutan bir Avrupa şehri olmuştur. Şehir II. Dünya Savaşından sonra Polonya’ya bağlanmıştır.

Gdansk Üniversitesi‘nden akademik personelin üyeleri, yalnızca bilgi sınırlarını yaratıcı bir şekilde genişletmekle kalmayıp aynı zamanda Pomeranya bölgesinin tümüne bilgi ve deneyimleriyle hizmet ederek dünyaya hizmet düzeyinde bilimsel ve bilimsel araştırmalar yürütmektedir. Üniversitenin bilimsel etkinlik ve ekonomik uygulama arasında bağlantıların gelişmesi sonucu telif hakları korunan birçok çalışması olmuştur. Gdansk Üniversitesi Biyoteknoloji, Biyoloji ve Kimya gibi alanlarda önde gelen üniversitelerden biridir. Üniversite Avrupa’nın çoğu ülkesinde ve aynı zamanda dünyadaki birçok ülkede yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği yapmaktadır.

Gdansk Üniversitesi öğrencileri için birçok yurt imkânı, kütüphane, laboratuvar ve spor faaliyeti de sunar. Öğrenciler alacakları kaliteli eğitimin yanı sıra kendilerini ders dışı aktivitelerle de destekleyebilirler.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları arasında, CWTS’e göre 851. Sırada, URAP’a göre 948. Sırada ve QS yer alan üniversite Polonya’da teknik bir üniversitede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Gdansk Üniversitesi Lisans Bölümleri (İngilizce)

Gdansk Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Gdansk Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.