fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi, Polonya’nın kuzeyinde yer alan en büyük akademik tıp enstitüsüdür. 1945 yılında kurulan üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde yılda 6.000 civarında öğrenciye hizmet vermektedir. 1.000’e yakın akademik personeli bulunan üniversitenin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Tarihi, 1454 yılından beri aktif olan Cerrahlar Birliği ve 1558’de kurulan Atheneum Gedanese’ye kadar uzanır.

Polonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Gdansk şehrinde yaklaşık 500.000 insan yaşamaktadır. Ülkenin en büyük 4. Şehri olan Gdansk tarih boyunca da önemli yer tutan bir Avrupa şehri olmuştur. Şehir II. Dünya Savaşından sonra Polonya’ya bağlanmıştır.

Gdansk Tıp Üniversitesi Premedikal Kurs, İngilizce Hazırlık Eğitimi, Lehçe Hazırlık Eğitimi, Tıp, Hemşirelik ve Diyetetik programları sunmaktadır. İngilizce olarak programlar sunulmaktadır. Üniversite temel olarak araştırmaya ve yeniliğe açık olarak programlarını sunar. Eğitim kalitesi, araştırma ve yeniliği ilke olarak benimsemiştir.

Üniversitede öğrenciler yalnızca kaliteli bir eğitim almazlar aynı zamanda da üniversite öğrencilerini kulüpler vasıtasıyla destekler. Üniversite ayrıca Erasmus programı gibi çeşitli değişim programlarını da yaparak uluslararası öğrenci hareketlerini destekler. Üniversite ayrıca bölgede farkındalığı artırmak adına Tıp Eğitimi Günü düzenler. 2009 yılından bu yana da bölgeyi yabancı öğrenciler için tanıtmak adına Pomorskie’de Eğitim komisyonun bir üyesidir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 911, URAP’a göre 961. Sırada yer alan Gdansk Tıp Üniversitesi Polonya’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de oldukça uygun bir üniversitedir. Bu sebeple, sağlık alanında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler araştırma yaparken bu üniversiteyi de mutlaka değerlendirmelidir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Gdansk Tıp Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.