fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1904 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Gdansk Teknoloji Üniversitesi, 1904 yılında kurulmuş, 25.000 civarında öğrencisi ve 1.000’den fazla akademik personeli bulunan Pomeran bölgesinin en büyük ve Polonya’nın da en eski teknik üniversitelerinden biridir. Çok geniş bir alana kurulmuş kampüsü, modern ve eski mimariyi birbirine harmanlayan binalarıyla dikkat çeker. 9 farklı fakültesinde öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunar.

Polonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Gdansk şehrinde yaklaşık 500.000 insan yaşamaktadır. Ülkenin en büyük 4. Şehri olan Gdansk tarih boyunca da önemli yer tutan bir Avrupa şehri olmuştur. Şehir II. Dünya Savaşından sonra Polonya’ya bağlanmıştır.

Gdansk Teknoloji Üniversitesi Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biri olarak öğrencilere, 37 farklı alanda lisans programı ve 29 farklı alanda da mezuniyet sonrası programları sunmaktadır. Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren üniversitenin ayrıca öğrencileri için sunduğu oldukça geniş bir kütüphanesi vardır.

Gdansk Teknoloji Üniversitesi’nin bazı başarıları şu şekilde sıralanabilir. Yıllık 2.000’den fazla yayına katkıda bulunan üniversite aynı zamanda da 300 civarında dergiye ve 40 civarında da akademik çalışmaya katkıda bulunur. Araştırmaya ve altyapıya önem veren Gdansk Teknoloji Üniversitesi bünyesinde 60’dan fazla öğrenci topluluğu bulundurur. Her yıl 300 civarında öğrencisini yurt dışında eğitime gönderen üniversite öğrencileri için çift diploma imkânı da sunmaktadır.

Modern laboratuvarları, yüksek eğitim kalitesi, öğrenci ve bilimsel araştırma toplulukları ve çok kültürlü akademik ortamı ile Gdansk Teknoloji Üniversitesi, Polonya’da teknik bir üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir seçenektir. Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları arasında, CWTS’e göre 834. Sırada, URAP’a göre 984. sırada yer alan üniversite Polonya’da teknik bir üniversitede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Gdansk Teknoloji Üniversite’sinde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.