fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

Kuruluş: 2000 – Özel Üniversite

Sayfa İçeriği

...

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

2000 yılında kurulan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi ilk mezunlarını 2005 yılında vermiştir. 6,000 civarında öğrencisi bulunan üniversite Macaristan’da BKF Uygulamalı Bilimler Üniversitesi veya Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Üniversite genel olarak Medya Çalışmaları, İşletme, Ekonomi, Pazarlama ve Turizm üzerine programlara yoğunlaşmaktadır.

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, Tuna nehri ile ortadan bölünmüş bir şehirdir. Şehir 1873 yılında Budin ve Peştenin birleşmesiyle oluşmuştur. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte eşsiz atmosferiyle Avrupa’nın Doğusunun Paris’i olarak anılmaktadır. Avrupa’nın en keyifli şehirlerinden olan Budapeşte gece hayatı, doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. 2 milyona yakın nüfusu ve 2,7 milyon civarında yıllık ziyaretçisi ile şehir Avrupa’nın tarihi ve kültürel şehirlerinden biridir.

Genç bir üniversite olmasına rağmen oldukça popüler olan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi, uygulamalı bilimler noktasında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin temel ilkesi yaratıcılıktır. Öğrencilerine iş gücü piyasasının gereklerini öğreterek onları gelecek hayatlarına hazırlamaktadır. Öğrenciler için konaklama olarak yurt imkânı bulunmaktadır. İki farklı yurtla anlaşması olan üniversitenin en uzak yurdu 30 dakikalık mesafededir. Üniversite modern bir mimariye sahiptir. Merkezde iki kampüs binası ve rekreasyon alanı bulunmaktadır. Konferans salonları, seminer odaları, kütüphanesi, internet odaları ile üniversite öğrenciler için uygun bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Macaristan’da kaliteli bir uygulamalı eğitim almak isteyen öğrenciler için uygun seçeneklerden biri olan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde sunulan programlar aşağıdaki gibidir.

Hazırlık Eğitimleri

Yoğun İngilizce Hazırlık Eğitimi: Bu program, İngilizce dil becerisini orta seviyeden ileriye seviyeye taşımak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Program sayesinde konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerileri gelişirken aynı zamanda da öğrenciler İş İngilizcesi noktasında da kendilerini geliştirebilirler.

İşletme Programları İçin Profesyonel Foundation Eğitimi: Üniversitede İşletme programlarına başlamak isteyenler için tasarlanmıştır. İşletme, ekonomi ve matematik alanındaki becerilerini ve bilgilerini daha da geliştirmek isteyen öğrencilere sunulmaktadır.

Pre-master Programı: Pre-master programı üniversite master giriş koşullarını sağlayamayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Programa katılabilmek için minimum 5.0 ve üzeri IELTS skoru istenmektedir. Akademik Hazırlık Eğitimi olarak düşünülebilir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Macaristan’da, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.