fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

Kuruluş: 1920 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

Budapeşte Corvinus Üniversitesi araştırmaya dayalı eğitim veren bir üniversitedir. 14.000’den fazla öğrencisi olan üniversite 1920 yılında kurulmuştur. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren üniversite Financial Times’ta, İşletme bölümü sıralamasında, yüksek lisans alanında ilk 50’de gösterilmektedir.

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, Tuna nehri ile ortadan bölünmüş bir şehirdir. Şehir 1873 yılında Budin ve Peştenin birleşmesiyle oluşmuştur. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte eşsiz atmosferiyle Avrupa’nın Doğusunun Paris’i olarak anılmaktadır. Avrupa’nın en keyifli şehirlerinden olan Budapeşte gece hayatı, doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. 2 milyona yakın nüfusu ve 2,7 milyon civarında yıllık ziyaretçisi ile şehir Avrupa’nın tarihi ve kültürel şehirlerinden biridir.

Üniversite 1920 yılından bu yana birçok farklı isim almıştır. İlk olarak Kraliyet Macar Üniversitesi İktisat Fakültesi olarak faaliyet göstermeye başlayan üniversite 1953 yılında Karl Marx Ekonomik Bilimler Üniversitesi adını almıştır. 1990 yılında Budapeşte Ekonomi Üniversitesi ismiyle faaliyet göstermeye başlayan üniversite, 2004 yılında şu anki ismi olan Budapeşte Corvinus Üniversitesi olmuştur.

Üç fakültesi bulunan Budapeşte Corvinus Üniversitesi, öğrencilere İşletme, Ekonomi ve Sosyal Bilimler üzerine Macarca, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Üniversite, ayrıca, Macaristan’da en fazla en fazla Erasmus değişim öğrencisi ağırlayan üniversitedir. Üniversite’nin AISEC üyeliği de bulunmaktadır.

Üniversitenin ana binası, ünlü Macar mimar Miklós Ybl tarafından tasarlanmıştır. Bina önceden Budapeşte Gümrük Binası olarak kullanılmıştır. II. Dünya Savaşı sırasında Alman ve Sovyet birlikleri tarafından askeri üs olarak kullanılan bina UNESCO Dünya Mirası Alanlarından biridir.

Kapsamlı bir kütüphaneye de sahiplik yapan üniversite, öğrenme, öğretme ve araştırma çalışmalarını desteklemek için kaynaklar sunmaktadır. Kütüphanede iki bilgisayar laboratuvarı, bir okuma odası ve bir de ekonomi ve tarih araştırmaları için kaynak kütüphanesi bulunmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından QS’e göre 801-1000 sıralamaları arasında yer alan üniversite, Macaristan’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için de uygun seçeneklerden birisidir.

Corvinus Üniversitesi Lisans Bölümleri (İngilizce)

Corvinus Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Macaristan’da, Budapeşte Corvinus Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.