fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1913 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

1913 senesinde kurulan AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2.000’den fazla akademik personeli ile 30.000 civarında öğrenciye lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunmaktadır. Polonya’nın en eski ve en köklü teknik üniversitelerinden biridir. Teknik bilim ve diğer teknik konularda birçok konu üzerine programlar sunan üniversite çok geniş bir eğitim portföyüne sahiptir.

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Krakow’dadır. Tarihi ve eski bir şehir olan Krakow’da 1 milyona yakın insan yaşamaktadır. Krakow Polonya Voyvodasının da başkentidir.

Üniversitenin misyonu, güncel eğitimlerle birçok alanda mühendisler yetiştirmek ve onları çeşitli mühendislik dallarında özelleştirmektir. Bu amaçla, 57 program 200’den fazla da uzmanlık alanı sunar. Sunduğu birçok uzmanlık alanı Polonya’da yalnızca kendi bünyelerinde bulunmaktadır. Teknoloji bilgisi ve sanatı kombine ederek, uluslararası arenada değer gören çevreye duyarlı ve zaman bilinci yüksek mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

16 fakültesi ve 30.000 öğrencisiyle, gelişen ve değişen teknolojik gelişmeleri takip ederek endüstri standartlarında, araştırmaya dayalı olarak kendisini yapılandıran AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi altyapı imkanlarını da günün ihtiyaçlarına göre her zaman güncel tutmaktadır. Lehçe ve İngilizce dillerinden eğitim veren üniversite Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları arasında, CWTS’e göre 533. Sırada, URAP’a göre 499. Sırada ve QS’e göre de 801 – 1000 sıralamalarında yer alan dünya sıralamasında ilk 100’de olan bir üniversitedir.  Polonya’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de oldukça uygun bir üniversitedir.

 Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, AGH Bilim ve Teknoloji Üniversite’sinde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.