fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Adam Mickiewicz Üniversitesi

Adam Mickiewicz Üniversitesi

Kuruluş: 1919 –  Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Adam Mickiewicz Üniversitesi

Adam Mickiewicz Üniversitesi Polonya’nın Poznan şehrinde yer alan, Polonya’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. 1919 yılında kurulan üniversitenin 40.000’den fazla öğrencisi ve 5.000 civarında da akademik personeli bulunan üniversitenin Poznan dışında Gniezno, Kalisz, Pila ve Slubice’de de binaları ya da kampüsleri vardır.

Önemli bir ticaret ve endüstri şehri olan Poznan, Orta-Batı Polonya’da Warta Nehri etrafına kurulmuş, Polonya’nın en büyük 4. Ekonomi merkezi olan şehridir. Şehir her yıl 150.000 civarında öğrenciyi ağırlar. Nüfusu 500.000’in üzerinde olan şehrin önemli üniversitelerinden biri de Adam Mickiewicz Üniversitesidir.

Adam Mickiewicz Üniversitesi’nin 16 fakültesi ve 55 bölümü vardır. Özellikle son yıllarda farklı bölümlerle de eğitim vermeye başlayan üniversite, kaliteli eğitim ve araştırmaya dayalı olarak ilerlemeye önem vererek iş dünyasıyla da partnerlikler içerisindedir. Eğitim, dil ve edebiyat bölümleri öne çıkan üniversite İngilizce ve Lehçe dillerinde 180 civarında uzmanlık alanı sunmaktadır. Farklı alanlarda da öğrencilere bölümler sunar.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Times Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları, CWTS’e göre 549, URAP’a göre 676. Sırada ve QS’e göre 801-1000 sıralamalarında yer alan üniversite, Polonya da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de oldukça uygun seçeneklerden biridir.

Adam Mickiewicz Üniversitesi Lisans Bölümleri (İngilizce)

Adam Mickiewicz Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Adam Mickiewicz Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.