TOEFL

TOEFL

TOEFL kişilere bir sınav olarak sunulmaktadır. Bu sınavın amacı yurtdışında eğitim almak istemeniz ya da yaşamak istemeniz halinde sizlerin İngilizceye ne kadar hakim olduğunuzu kanıtlamaktır. Zamanla yalnızca yurtdışı odaklı kalmayan TOEFL, ülkemiz içerisinde de çeşitli kurumlarda geçerlilik sağlayan bir sınav haline gelmiştir. Bu sınavı geçmeniz halinde sizlerin iyi bir İngilizce seviyesine sahip olduğunuza kanıt getirilerek yeterliliğiniz kabul edilmektedir.

Üniversite girişlerinde hazırlık eğitimi olan bölümlerde de yeterlilik olarak gösterilen TOEFL sınavı ile birlikte hazırlık eğitiminden muaf sayılmaktasınız. TOEFL İngilizcenin üst düzey olarak sunulduğu ve sizlerin bu sınavı başarı ile bitirmenizi bekleyen bir sınav olarak en yüksek 120 puan alınmaktadır. Sınav içerisinde yer alan her bölümün puanı 30 puan olarak eşit ayrılmıştır. 4 bölüm içerisinden sizlerin yeterlilik için iyi bir puan almanız gerekmektedir. TOEFL sınavı internet alt tabanlı olarak yapılması nedeni ile sınava girmeniz sırasında iyi bir internet erişimine sahip olmalısınız. Bu şekilde sınav anında bir sorun yaşamayacaksınız.

TOEFL ücretleri

TOEFL ücretleri dolar üzerinden hesaplanması nedeniyle dolar kuruna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ülkemiz için en son 185 dolar kapsamında olan bu sınav kura bağlı bir değişikliğe giderek artmış olma imkanı bulunmaktadır. Ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan kredi kartı ya da banka kartı kullanımı yapabilirsiniz. Ödeme konusunda ABD doları dışında herhangi bir para birimi kabul edilmemektedir.

TOEFL önemli ve zor bir sınav olması nedeniyle dil okulları ya da özel kurs yerleri içerisinde özel hazırlık bölümleri bulunmaktadır. Tamamen sizlere bu sınava yönelik bir eğitim hizmeti sunarak gitmek istediğiniz okulun gerektirdiği puanı almanız sağlanmaktadır. TOEFL başarınız ile birlikte İngilizce alanında hiçbir yerde zorluk çekmeyeceksiniz.

 

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın