fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Sertifika ve Diploma

İngiltere’de Sertifika ve Diploma

 

İngiltere’de Sertifika ve Diploma, İngiltere yüksek eğitim açısından oldukça uzun bir tarihe sahiptir. İngiliz Üniversiteleri her zaman dünyanın en önde gelen üniversitelerinden olmuştur ve bu üniversiteler her yıl en az yarım milyon yabancı öğrencinin eğitim aldığı kurumlar haline gelmiştir. Bu nedenle lisans, yüksek lisans ya da doktora programlarının yanı sıra İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları da oldukça popülerdir.

İngiltere’de eğitim alarak öğrenciler yalnızca yüksek kalitede bir eğitime sahip olmazlar aynı zamanda da İngiliz kültürünü tanıyarak İngilizce dil becerilerini de en üst düzeye çıkarırlar. İngiltere’deki özellikle üniversitelerin eğitim kalitesi ve tecrübesi diğer eğitim kurumlarına da bir gelenek oluşturmuştur. Bu sebeple İngiltere kısa ya da uzun süreli sertifika ve diploma programı düşünenler için de ideal bir seçenektir.

Özellikle son yıllarda, yurt dışında sertifika programı giderek popüler hale gelmiştir. Gelenekselleşmiş teorik ve genel eğitimin aksine, sertifika ve diploma programları öğrenciler için bir alanda özelleşmeyi ve becerilerini geliştirmeyi hedefler. Günümüz iş dünyası ve işverenler de sertifika ya da diploma programlarıyla becerilerini bir alanda özelleştirmiş öğrencilerin endüstriyi ve piyasayı daha iyi tanıyarak iş dünyasında daha etkili olduğunu düşünmektedir.

İngiltere’de diploma ve sertifika programı bulmak oldukça kolaydır. Birçok farklı alanda sunulan bu programlar daha çok bilgi-işlem teknolojileri, pazarlama, reklamcılık ve moda gibi alanlar üzerine yoğunlaşmıştır. Sertifika ve diploma programları İngiltere’de daha çok Business School ismi verilen özel kurumların bünyesinde verilir. Bu programları tamamlayan öğrenciler, ilgili alanda becerilerini geliştirerek mevcut eğitimlerini destekleyebilirler ya da kariyerlerine yeni bir yön verebilirler.

İngiltere’de Yaşam ve Konaklama

Yaşam ve konaklama giderleri de bölgeden bölgeye değişiklik gösteren İngiltere’de öğrenciler genellikle aile yanı ya da yurt konaklamalarda kalmaktadırlar. Öğrencilerin yoğun olduğu Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth ve Londra gibi şehirlerde öğrenciler için yurt konaklama imkânı daha fazladır. Buna rağmen genel olarak öğrenciler yarım pansiyon olarak aile yanı tercihini de yapmaktadır. Konaklama ve sosyal yaşam giderleri her şehrin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sertifika ve Diploma İçin Çalıştığımız Bazı Okullar

Sertifika ve Diploma Programları İçin Hizmetlerimiz

İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları noktasında Armada Grandee olarak ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz. Bilgi almak için lütfen tıklayın!

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İngiltere’de Sertifika ve Diploma, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!