fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and travel Selçuk Üniversitesi – Elif Kaya

Work and travel Selçuk Üniversitesi – Elif Kaya

Work and travel Selçuk Üniversitesi öğrencimiz Elif Kaya deneyimlerini, tavsiyelerini ve önerilerini sizlerle paylaşıyor. Siz de artık ilham almayın, ilham olun.

Ben Armada Grandee’nin Work and Travel öğrencilerinden Elif Kaya.

Armada Grandee şirketinin öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum

Bu durumu özellikle belirtmek istedim çünkü Armada Grandee şirketinin öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. Nedenlerine gelince sayılamayacak kadar çok ama ben yine de elimden geldiği kadar bana yaşattıkları güzel anları size anlatarak açıklamaya çalışacağım. Amerika’ya gitmeden önce aklımda fazlasıyla soru işaretleri vardı. Takdir edersiniz ki özelliklede şirket hakkında.’Bana yardımcı olacaklar mı? Başım sıkışırsa onları arayınca ulaşabilir miyim?’ gibi sorular… Hatta duyduğumuz onca Work and Travel şirket haberlerinden sonra insanın düşünmemesi elde değil. Ancak Amerika öncesi hazırlıklar ve Amerika’daki sıkıntılarımda bana olan yardımları için onlara canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Armada Grandee bir şirket gibi değil, çocuğunu yurt dışına göndermeye çalışan aile kadar titiz çalışmasıyla takdire layık işler başarmaktadır. Bunun için onlara tekrar teşekkür etmek istiyorum. Şirket seçiminde kararsız kaldıysanız en iyi work and travel şirketi önerim kesinlikle Armada Grandee.

Gittim, gördüm ve değerlendirdim.

Amerika macerasına gelince anlatacak elbette ki bir sürü anı var ancak ben size genel olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. Amerika’ya gidince tek işle yetinmeyip ikinci iş bulan ve haliyle de gezmeye vakit bulamayanlardandım bende. Ancak şanslıydım ki iş arkadaşlarımla iş ortamında, dışarıda eğlenebileceğimden daha çok eğlendim. Hem çalıştım, hem İngilizcemi geliştirdim hem de ihtiyacımdan fazla para kazandım diyebilirim. (yani başlangıçta aklımda olan ‘acaba şirkete verdiğim parayı geri kazanabilecek miyim?’ sorusunu 2.ayın başında kafamdan silip attım.Amerika’da şaşırdığım, inanamadığım, hayretlere düştüğüm birçok olay oldu ancak en inanılmazı Amerika Başkanı Obama’nın benim gittiğim adaya gelip, kızlarının benim çalıştığım oyun merkezinde oyun oynayıp benimle konuşmaları oldu. Ben bir Kamu Yönetimi öğrencisiyim yani siyasetle yakından ilgiliyim ve dünya gücü olarak nitelendirilen bir ülkeye gidince haliyle belli incelemeler yaptım. Kazandığım en büyük tecrübe ise Amerika hakkında ’kendi’ bakış açımın oluşması yani ne yazılanlardan ne de söylenenlerden etkilendim. Gittim, gördüm ve değerlendirdim.

Eğer aklınızda Amerika’ya gitmek için en ufak bir fikir bile var ise hiç durmayın bir an önce işlemlere başlayın. İnanın hayatınızda yaşayacağınız hatta ve hatta unutamayacağınız (acısıyla tatlısıyla, bunu da eklemek isterim ki elbette sıkıntılarınızda olacak ancak yaşadığınız mutlu anların yanında onların hatırlanacak bir değeri bile kalmayacak ) anılara sahip olacaksınız.

Work and travel Selçuk Üniversitesi katılımcımız Elif Kaya’ya güzel yazısı için teşekkür ederiz. Şimdi sıra sizde.

 

Öğrenci Referanslarımızdan Bazıları

Burcu Özcan
Burcu Özcan

Dil Okulu

İncele

Emin Sadık Karahan
Emin Sadık Karahan

Dil Okulu

İncele

Çağrı Şahal
Çağrı Şahal

Work & Travel

İncele

Can Bengisu
Can Bengisu

Dil Okulu

İncele

Burak Erem
Burak Erem

Dil Okulu

İncele

Fulya Öznal
Fulya Öznal

Dil Okulu

İncele

Banu Çavuşoğlu
Banu Çavuşoğlu

Dil Okulu

İncele

Dokuz Eylül Üniversitesi Work and Travel – Nur Gülerdoğan
Dokuz Eylül Üniversitesi Work and Travel – Nur Gülerdoğan

Work & Travel

İncele

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.