fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and travel Selçuk Üniversitesi – Elif Kaya

Work and travel Selçuk Üniversitesi – Elif Kaya

Work and travel Selçuk Üniversitesi öğrencimiz Elif Kaya deneyimlerini, tavsiyelerini ve önerilerini sizlerle paylaşıyor. Siz de artık ilham almayın, ilham olun.

Ben Armada Grandee’nin Work and Travel öğrencilerinden Elif Kaya.

Armada Grandee şirketinin öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum

Bu durumu özellikle belirtmek istedim çünkü Armada Grandee şirketinin öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. Nedenlerine gelince sayılamayacak kadar çok ama ben yine de elimden geldiği kadar bana yaşattıkları güzel anları size anlatarak açıklamaya çalışacağım. Amerika’ya gitmeden önce aklımda fazlasıyla soru işaretleri vardı. Takdir edersiniz ki özelliklede şirket hakkında.’Bana yardımcı olacaklar mı? Başım sıkışırsa onları arayınca ulaşabilir miyim?’ gibi sorular… Hatta duyduğumuz onca Work and Travel şirket haberlerinden sonra insanın düşünmemesi elde değil. Ancak Amerika öncesi hazırlıklar ve Amerika’daki sıkıntılarımda bana olan yardımları için onlara canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Armada Grandee bir şirket gibi değil, çocuğunu yurt dışına göndermeye çalışan aile kadar titiz çalışmasıyla takdire layık işler başarmaktadır. Bunun için onlara tekrar teşekkür etmek istiyorum. Şirket seçiminde kararsız kaldıysanız en iyi work and travel şirketi önerim kesinlikle Armada Grandee.

Gittim, gördüm ve değerlendirdim.

Amerika macerasına gelince anlatacak elbette ki bir sürü anı var ancak ben size genel olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. Amerika’ya gidince tek işle yetinmeyip ikinci iş bulan ve haliyle de gezmeye vakit bulamayanlardandım bende. Ancak şanslıydım ki iş arkadaşlarımla iş ortamında, dışarıda eğlenebileceğimden daha çok eğlendim. Hem çalıştım, hem İngilizcemi geliştirdim hem de ihtiyacımdan fazla para kazandım diyebilirim. (yani başlangıçta aklımda olan ‘acaba şirkete verdiğim parayı geri kazanabilecek miyim?’ sorusunu 2.ayın başında kafamdan silip attım.Amerika’da şaşırdığım, inanamadığım, hayretlere düştüğüm birçok olay oldu ancak en inanılmazı Amerika Başkanı Obama’nın benim gittiğim adaya gelip, kızlarının benim çalıştığım oyun merkezinde oyun oynayıp benimle konuşmaları oldu. Ben bir Kamu Yönetimi öğrencisiyim yani siyasetle yakından ilgiliyim ve dünya gücü olarak nitelendirilen bir ülkeye gidince haliyle belli incelemeler yaptım. Kazandığım en büyük tecrübe ise Amerika hakkında ’kendi’ bakış açımın oluşması yani ne yazılanlardan ne de söylenenlerden etkilendim. Gittim, gördüm ve değerlendirdim.

Eğer aklınızda Amerika’ya gitmek için en ufak bir fikir bile var ise hiç durmayın bir an önce işlemlere başlayın. İnanın hayatınızda yaşayacağınız hatta ve hatta unutamayacağınız (acısıyla tatlısıyla, bunu da eklemek isterim ki elbette sıkıntılarınızda olacak ancak yaşadığınız mutlu anların yanında onların hatırlanacak bir değeri bile kalmayacak ) anılara sahip olacaksınız.

Work and travel Selçuk Üniversitesi katılımcımız Elif Kaya’ya güzel yazısı için teşekkür ederiz. Şimdi sıra sizde.

 

Öğrenci Referanslarımızdan Bazıları

Özge Bozdemir
Özge Bozdemir

Dil Okulu

İncele

Alper Erdem
Alper Erdem

Work & Travel

İncele

Emin Sadık Karahan
Emin Sadık Karahan

Dil Okulu

İncele

Work and Travel Çankaya Üniversitesi – Tuğçe Yaprakçı
Work and Travel Çankaya Üniversitesi – Tuğçe Yaprakçı

Work & Travel

İncele

Özge Özkırım
Özge Özkırım

Dil Okulu

İncele

Enes Aydın
Enes Aydın

Dil Okulu

İncele

Work and travel Celal Bayar Üniversitesi -Halil İbrahim Kökdil-
Work and travel Celal Bayar Üniversitesi -Halil İbrahim Kökdil-

Work & Travel

İncele

Halim Karakuş
Halim Karakuş

Dil Okulu

İncele

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.