fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada’da İngilizce – İbrahim Yalçın

Kanada’da İngilizce – İbrahim Yalçın

Yurtdışında kısa dönem veya uzun dönem eğitim almak, farklı yerlerin havasını koklamak, farklı kültürleri ve aynı zamanda da farklı dilleri öğrenmek herkesin hayali.  Aynı zamanda bu hayale giden yolda doğru bilgileri almak, doğru bir şekilde neyin, nasıl, ne şekilde yapılacağını da öğrenmek çok çok önemli. Hayallerinize giden yolda birçok insan size çeşitli düşüncelerini  olumlu veya olumsuz olacak bir şekilde belirtecektir. Bütün bunlara rağmen, öncelikle yurtdışı hayalinizi gerçekleştirilmesi noktasında Armada Grandee’ye bir uğrayın derim.  Çünkü Armada Grandee kurumunda öğrenciye ilgili gösterme, düşünce ve sorunlarını dinleme, aynı zamanda çeşitli problemleri analiz yaparak çözme ve dilediğiniz zaman iletişim kurma gibi bir öğrencinin eğitim danışmanlık firmasından bekleyebileceği her şey var.  Benim Kanada’da aldığım eğitimin yurtdışına gidiş sürecini başlatan Derya Hanıma ve sonrasında süreci titizlikle yürütüp sonlandıran Gülden Hanıma da buradan sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum.  Aynı zamanda dahili numaraları karıştırarak çoğu zaman yanlışlıkla Gülden Hanım yerine aradığım Mevlüt Bey’de buradan selamlar.

Eğitim almak istediğiniz ülkeyi seçerken en önemli ayrıntı öncelikle tabi ki sizin bütçeniz. Öncelikle şunu belirteyim, siz hangi ülkeye gitmeye karar verirseniz verin alacağınız eğitim ve birliktelik kuracağınız sosyal ortam üç aşağı beş yukarı benzer olacaktır. Çünkü yurtdışında eğitim almanın en temel amacı dili günlük hayatta kullanmak olduğundan ABD, KANADA, INGILTERE fark etmeksizin size benzer ortamı sağlayacaktır. Bu noktada yurtdışında eğitim almak isteyen arkadaşlarımıza ilk tavsiyem bu iş için ne kadar bütçe ayarlayabileceklerine karar vermesi yönünde olacaktır.

Eğitim alırken gideceğiniz okulla birlikte nerede kalacağınızda bir o kadar önemli bir unsur olarak karşımızda durmaktadır. Bu noktada sizlere verebileceğim en önemli tavsiyenin aile yanında konaklamanız gerektiği yönünde olduğunu belirtmek isterim. Çünkü aile yanında konaklamanın çok önemli avantajları bulunmaktadır. Bunlar:

Eğitim alacağınız okulları seçerken okulların haftalık ders saatleri bilgisini incelemenizi tavsiye ederim.  Ders çalışmayı seven ve bir gününüzün büyük bir kısmını kursta geçirebileceğinize inanıyorsanız yoğun bir eğitim programı seçmenizi tavsiye ederim.  Aksi takdirde okulda alacağımız belli bir seviyedeki eğitim yeterli olur, hem ben zaten çalışmayı çokta sevmeyen biriyim diyorsanız ve aynı zamanda geri kalan zamanda gezip tozarım derseniz yoğunluğu daha az olan bir eğitim programı seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Karar sizin.

Gideceğiniz ülkeyi seçtiniz, peki ulaşımınızı nasıl sağlayacaksınız? Şimdi bu satırı okurken ya uçakla gideceğiz sanki neyle gitmemizi bekliyorsun gibi bir şeyler dediğinizi duyar gibiyim. İşte orada en önemli husus gideceğiniz uçak direkt uçuşla mı yoksa aktarmalı bir uçuşla mı varış noktanıza ulaşacak. Bu noktada size verebileceğim en önemli tavsiye eğer aktarmalı bir uçak bileti alacaksanız ilk uçuşunuzun bitişiyle ikinci uçuşunuzun başlaması arasındaki zaman aralığının 3 – 4 saat aralığında seçmeniz yönünde olacaktır.  Bu durumu bir örnekle açıklarsak:

İstanbul à Frankfurt  / 12:00 – 14:00

Frankfurt à Toronto / 15:00 – 19:00 uçuş bilgilerinizi düşündüğümüzde iki uçuş arasındaki kısa zaman aralığı herhangi bir rötar durumunda diğer uçağınızı kaçırmanıza neden olabilecektir. Bu tarz bir durumun başınıza gelmesi durumunda hiç endişelenmeyin, hemen gittiğiniz havaalanındaki uçak biletinizin firmasının yardım merkezini bulun ve durumunuzu anlatın. Size bir sonraki uçuş için bilet vereceklerdir.

Eğitim aldığım ülke olan Kanada’dan bahsedecek olursam; Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinden biri, hiç şüpheniz olmasın. Çok uluslu bir ülke burası. Dünyanın her yerinden her milletten insan var burada. Bu anlamda birçok aksanı duyabileceğiniz, çok çeşitli kültürel etkileşim ortamı bulabileceğiniz ender yerlerden biri Kanada’nın Toronto şehri. Boş zamanlarınızı güzel bir şekilde değerlendirebileceğiniz,ilgi alanlarınıza göre birçok aktivite bulabilirsiniz. Bunun için burada olduğunuz süre içerisinde detaylı araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Son olarak gittiğiniz ülkede yaşadığınız durumları Eğitim Danışmanınızla paylaşarak geri bildirimler yapmanız çok çok önemli olacaktır.

Şimdilik benden bu kadar. Yurtdışında eğitim almadan önce Armada Grandee ile iletişime geçmenizi sizlere tavsiye ederim.  Bol şanslar dilerim.

Öğrenci Referanslarımızdan Bazıları

Bilun Yağmur Çakıcı
Bilun Yağmur Çakıcı

Dil Okulu

İncele

Kadir Üstünkaya
Kadir Üstünkaya

Dil Okulu

İncele

Esra Kılın
Esra Kılın

Dil Okulu

İncele

Çukurova Üniversitesi Work and Travel – Can Esmercan
Çukurova Üniversitesi Work and Travel – Can Esmercan

Work & Travel

İncele

Work and travel Celal Bayar Üniversitesi -Halil İbrahim Kökdil-
Work and travel Celal Bayar Üniversitesi -Halil İbrahim Kökdil-

Work & Travel

İncele

Ahmet Sami Şahin
Ahmet Sami Şahin

Dil Okulu

İncele

Ceren Ceylan
Ceren Ceylan

Dil Okulu

İncele

Alper Erdem
Alper Erdem

Work & Travel

İncele

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.