fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Eda Biltekin

Eda Biltekin

Merhabalar,

Size bu yazıyı Malta’dan gönderiyorum.  4 aydır burada yaşıyorum ve 5 ay daha burada kalacağım. Ben 2 ya da 3 haftalık bir program yerine Beginner seviyesinde olan İngilizcemi neredeyse baştan yapılandırabilmek adına 9 aylık bir program tercih ettim. Yani tam 1 akademik yıl. Yapmak istediğim Doktora Programı için bunu tercih etmem şarttı. Yani bu durum benim için ne tatil ne de yeni arkadaşlar edinebilmek için dünyaya açılmak anlamına geliyordu. Öncelikli olarak sıkı çalışmak ve burada bulunduğum sürece yapabileceğimin en iyisini yapmak. Hayatımın bir bölümünü yurt dışında yaşama kararı almışken işimi şansa bırakabilmek gibi bir lüksüm yoktu. Yanımda çok iyi bir rehber olması gerekiyordu. Açıkçası beni benden daha çok düşünecek, tecrübeli ve her sorunuma çözüm bulabilecek kadar da pratik. Armada Grandee bana tavsiye edilen bir kurumdu, zaten 9 ayımı tavsiye olmadan bir kurumun inisiyatifine bırakabilecek kadar da cesaretli sayılmazdım.

Danışmanım ilk attığım mailden sonra beni görüşmeye çağırdı ve ben daha hayal kurarken o tüm işlemlere başlamıştı bile. Benim adıma düşünen benim adıma heyecanlanan ve benim adıma ayrıntılara kafa yoran bir arkadaşım vardı artık. Danışmanım artık rehber değil arkadaşım olmuştu. Konsoloslukla görüşmemin olduğu gün eminim ki benden de heyecanlıydı.

Buraya geldikten sonra tabii ki sorunlarım oldu ama ben bu sorunları uzun süre yaşayıp da derslerime hiçbir zaman yansıtacak kadar zorlanmadım. Sadece Armada Grandee’yi aramam ya da mail atmam yeterli oluyordu. Yurtdışındayken hele de aynı dili konuşamadığımız insanlarla birlikteyken nasıl bir konfor olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Benim buradaki görevim sadece çalışmak, öğrenmek tanımak,  gezmek. Sorunlar kısmına kafa yormuyorum. Harika dostluklar edindim. Hatta bu dostlarımdan bir tanesini ziyaret için geçen hafta İtalya’ya bile gittim tek başıma. Bunlar benim için müthiş deneyimler, ayrıca danışmanım asla sorunların olmasını beklemez, mutlaka iyi olup olmadığımı kontrol eder, ya arar ya da mail atar. İşini ciddiye alan, öğrencisini önemseyen bulmak istediği özeni karşısındakine gösteren birisidir. Eee tabii artık benim de arkadaşım nerdeyse 7 aydır bir fiil görüşüyoruz. Malta’da daha 5 ayım var. Seviyem gayet iyi durumda, kendime güvenim o kadar pekişti ki. Bu müthiş bir tecrübe! Yurt dışında eğitim almak isteyen tüm arkadaşlarımın aynı konforu yaşamalarını dilerim. Bence siz sadece hayallerinizin tadına varın. Bırakın diğer ayrıntıları işi bilenler halletsin.

Malta’dan herkese sevgiler

EDA BİLTEKİN

Öğrenci Referanslarımızdan Bazıları

Abdullah Kahveci
Abdullah Kahveci

Dil Okulu

İncele

Tuğba Koskos
Tuğba Koskos

Dil Okulu

İncele

Karabük Üniversitesi Work and Travel – Furkan Tunç
Karabük Üniversitesi Work and Travel – Furkan Tunç

Work & Travel

İncele

Work and travel Dokuz Eylül Üniversitesi
Work and travel Dokuz Eylül Üniversitesi

Work & Travel

İncele

Kanada’da İngilizce – İbrahim Yalçın
Kanada’da İngilizce – İbrahim Yalçın

Dil Okulu

İncele

Merve Bihter Avcı
Merve Bihter Avcı

Dil Okulu

İncele

Vildan Güner
Vildan Güner

Dil Okulu

İncele

Burcu Özcan
Burcu Özcan

Dil Okulu

İncele

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.