fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi


Yurtdışında üniversite okumak denildiği zaman Türk öğrencilerin aklına gelen ilk ülkelerden biri Polonya’dır. Polonya, kaliteli eğitim veren araştırmaya dayalı üniversiteleri, Avrupa Birliği içerisinde yer alması, mali olarak uygun yaşam ve konaklama maliyetleriyle öne çıkan ülkelerden biridir. Polonya’da üniversite eğitimi almak için Türkiye’de üniversiteye yerleşme şartı aranmaz. Akademik ve dil olarak yeterli olan öğrenciler eğitimlerine başlayabilirler. Polonya’da öne çıkan bölümlerden birisini de Diş Hekimliği’dir. Bu yazımızda Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi sağlık programları üzerine yoğunlaşmış üniversitelerde verilmektedir. Programlar 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedirler. Uluslararası öğrencileri de kabul eden üniversiteler, öğrencilerden kabul şartı olarak giriş sınavı, lise not ortalaması ve İngilizce dil yeterliliği isteyebilirler.

Polonya’da Dil Hekimliği Eğitimi ücretleri yıllık olarak, üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte ortalama 11,000 – 13,000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Avrupa Birliğine dahil bir ülke olmasına karşın Zloty para birimi kullanan Polonya’da yaşam ve konaklama maliyetlerinin uygunluğu da hesaba katıldığında, Diş Hekimliği Eğitimi almak için uygun ülkelerden biri olduğu söylenebilir

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Polonya'da Tıp Eğitimi Almak

Wroclaw Tıp Üniversitesi

Beş farklı fakülteden oluşan üniversitede diş hekimliği eğitimi dışında, tıp ve eczacılık eğitimi de verilir.

Polonya’nın önde gelen Tıp üniversitelerinden olan üniversite 1745 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Wroclaw Tıp Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedir.

Varşova Tıp Üniversitesi

1809 yılında kurulan üniversite, Polonya’nın en eski ve köklü eğitim kurumlarından biridir.

Akademik kadrosu güçlü olan üniversite, uluslararası arenada de ün yapmıştır.

Varşova Tıp Üniversitesi’de Diş Hekimliği Eğitimi 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedir. Üniversite dünya sıralama listelerinden CWTS ve URAP sıralamalarında ilk 1000’de yer almaktadır.

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Jagiellonian Üniversitesi

Polonya’nın en eski üniversitesidir ve 1364 yılında kurulmuştur. 15 farklı fakültesi bulunan üniversite, Polonya’nın en prestijli üniversitesi olarak kabul görmektedir. Jagiellonian Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedir. Jagiellonian Üniversitesi, dünya üniversite sıralama listelerinden Times Higher Education, CWTS, URAP ve QS’de ilk 1000’de yer almaktadır.

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

1919 yılında Poznan Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulduktan sonra 1950 yılında bağımsız bir üniversite olmuştur. 100 yıla yakın tecrübesi ile Polonya’nın en prestijli Tıp Üniversiteleri arasında yer almaktadır. Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedir. Dünya üniversitesi sıralama listelerinden CWTS ve URAP’a göre üniversite ilk 1000’de yer almaktadır.

Polonya'da Tıp Eğitimi Almak

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Lodz Tıp Üniversitesi

Polonya’nın en büyük Tıp Üniversitelerinden biri olan Lodz Tıp Üniversitesi ,1949 yılında kurulmuştur. Lodz Tıp Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 Yıl (10 Dönem) sürmektedir. Üniversite, CWTS ve URAP dünya üniversite sıralamalarında ilk 1000’de yer almaktadır.

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.